У Дніпрі провели перші в Україні змагання з робототехніки

logo

image

У Дніпрі провели перші в Україні змагання з робототехніки Noosphere Engineering Race. Як розповіли Суспільному Дніпро організатори змагань, учасники мали зібрати роботів, запрограмувати їх та побудувати будинки.

Збирали роботів на новому конструкторі VEX, якого ще немає в Україні. Допомагали в цим експерти, котрі надали необхідне програмне забезпечення, провели майстер-класи та вебінари з робототехніки.

“Через незнайомий конструктор у них можуть бути якісь цікаві нові штуки, які вони можуть застосувати в будівництві свого робота, всі учасники показують доволі непоганий результат. Це новий конструктор, не всі дуже можуть ним користуватися. Але, якщо тренуватися вдома, то можна показати кращий результат на полі”, — говорить суддя змагань Максим Слодзик.

На захід зареєструвалося близько 400 дітей та підлітків віком від 6 до 16 років. З них відібрали сто учасників, які повинні були запрограмувати віртуального робота на виконання трьох завдань. На наступному етапі 11 півфіналістів будували реального робота з конструктора.

У фіналі змагалися вже четверо учасників. Їм потрібно було побудувати з ігрових кубиків будинки на 9 локаціях.

“Вони мають розташувати кубики в певній ігровій зоні, за кожен такий кубик вони отримують один бал. Якщо вони поставлять дах зверху, це спеціальний кубик, вони можуть подвоїти кількість балів. Можна збирати вулиці — кожна вулиця додатково приносить бали. Також можна робити перехрестя, щоб максимізувати кількість балів”, — пояснив суддя змагань.

До фіналу пройшла Анастасія Комарь. Дівчині 13 років, робототехнікою займається 2 роки.

“Дуже було складно розібратися, як зробити цього робота. Конструктор новий для мене. Вперше в житті його бачу. Але, вважаю, що впоралась із цим завданням”, — переконана дівчина.

12-річний фіналіст Кирило Благодаров говорить, у разі перемогипланує витратити гроші на проходження курсів з робототехніки.

“Тренувався вдома зі своїми кубиками. Я зробив собі поле, схоже на те, яке тут стоїть. Добре, що виклали макети поля, розміри його, розміри кубиків”, — каже хлопець.

Троє переможців отримають нагороду — 3, 2 та 1 тисячу доларів.

Юні техніки з Дніпра створили маску, яка допомагає розпізнати COVID-19