У Дніпрі пройшов чемпіонат області з шашок-64 (ВІДЕО)

В чемпіонаті області, який проходив на минулій неділі в шахово-шашковому клубі ім. Й.Уріха, прийняли участь 100 спортсменів з Дніпра та Кам’янського. Кожен шашкіст намагався потрапити у призову трійку, тому не дивно, що в багатьох вікових категоріях переможців та призерів доводилося визначати за додатковими показниками.

Шашки-64. Чемпіонат Дніпропетровської області

Дуже запеклою виявилася боротьба серед 11-ти хлопців до 8 років. В цій віковій категорії переможцем заздалегідь став фаворит змагань Іван Суров. Вихованець Альони Губарєвої в усіх семи зустрічах зумів виграти, набравши 14 очок з 14. Володарів же «срібла» та «бронзи» довелося визначати у додатковому бліц-турнірі, бо зразу три спортсмени – Владислав Дмітрієв, Артем Дубохвост (тр. А.Губарєва) та Святослав Байєр (тр. М.Прокопенко) – фінішували з абсолютно однаковими як основними (всі троє набрали по 10 очок), так і по додатковими показниками. Усе вирішилося в четвертому поєдинку, в якому Святослав Байєр зумів переграти Артема Дубохвоста, ставши срібним призером чемпіонату області. А.Дубохвост – третій.

Схожа ситуація з визначенням чемпіона області була і серед самих наймолодших 12-ти дівчат до 8 років. Зі стовідсотковим результатом до фінішу дібралася Марина Гомілко. Вихованиця Дмитра Савінського перемогла в усіх своїх 7 матчах. Срібну нагороду виборола Марія Острецова (тр. Ю.Чуренков). Вона набрала 11 очок. «Бронзу» за додатковими показниками завоювала Світлана Потайчук (тр. А.Губарєва) – в неї 9 очок.

Дуже впевнено виступив Ілля Балабан (тр. А.Губарєва). Парубок зумів набрати 16 очок з 16! Володимир Жукоцький (тр. І.Губарєв), який набрав 12 очок, випередив свого візаві В’ячеслава Українського (тр. Ю.Чуренков) лише завдяки перемозі в особистій зустрічі. В підсумку Володимир – другий, а В’ячеслав – третій.

На відмінно пройшла всю турнірну дистанцію Єва Бабій. Зігравши 6 матчів, вона в усіх виграла. Вдалим також треба вважати виступ Ірини Ботушан. В неї 8 набраних очок і друге місце. Обидвох спортсменок тренує Альона Губарєва. 7 очко виявилося достатнім, щоб попасти у трійку призерів Софії Антоненко (тр. Д.Савінський). Її доробок – 7 пунктів з 12. Всі дівчатка – мешканці Кам’янського.

Без жодної поразки і з однаковим доробком – по 14 очок – фінішували Добриня Савінський та Данііл Агарков (обох тренує Д.Савінський), які виступали у категорії до 13 років. Долю золотих нагород серед «молодших кадетів» визначали за додатковими параметрами. В підсумку Добриня піднявся на першу сходинку турнірної таблиці, а Данііл – на другу. Третій фінішував Кирило Братусь (тр. І.Губарєв). В його активі 12 очок.

Стовідсотковий результат Анастасії Губарєвої (тр. І.Губарєв) дозволив їй стати переможцем в категорії до 13 років серед дівчат. На другій позиції розташувалася Софія Купатенко (тр. Д.Савінський). Третьою завершила змагання Олександра Романова (тр. О.Коротка). Дівчата набрали відповідно 8, 6 та 4 очка.

Точнісінько така сама ситуація, тобто чемпіон набрав 100% очок, склалася ситуація і у хлопців віком до 16 років. Пелотон «кадетів» очолив кандидат у майстри спорту Олександр Шнейдер (тр. І.Губарєв). На друге місце спромігся добратися Ілля Демченко (тр. Д.Савінський). Третій – Ілля Рязанцев (тр. І.Губарєв). Доробок кожного з призерів склав відповідно 8, 6 та 4 очка.

Перейшовши у нову вікову категорію не скидає чемпіонських обертів кандидат у майстри спорту Віра Попруга (тр. Д.Савінський). Вона зуміла в усіх своїх поєдинках виграти у опоненток, в черговий раз ставши чемпіонкою області.

Золота медаль виборювалася у напруженій боротьбі з титулованою Дар’єй Короткою (тр. О.Коротка). Нагадаємо, що в цьому році Д.Коротка двічі становилася чемпіонкою України з шашко-100. Цього разу в неї «срібло». На третьому місці – Дар’я Артикова (тр. І.Губарєв).

Визначилися переможці та призери і у категоріях «юніори» (до 19 років) – хлопці та дівчата – та «молодь» (до 26 років) серед дівчат.

Серед хлопців категорії «юніори» рівних не було майстру спорту Феліксу Шепелю з Дніпра. Вихованець Анатолія Панченко зумів, як і очікувалось, стати першим. За ним фінішував ще один представник дніпровської школи Олексій Прокуда – в нього друге місце. Третій – Ілля Костенко (тр. І.Губарєв).

У змаганнях до 19 років, де змагалися три дівчини з Кам’янського, чемпіоном області стала Альона Вовк. Спочатку вихованиця Ігоря Губарєва перемогла Ольгу Кізенко (тр. Ю.Єрмаков), яка посіла третю сходинку турнірної таблиці, а потім розійшлася миром з срібною призеркою Ганною Зозулею (тр. І.Губарєв).

Зігравши лише один матч внічию, чемпіоном Дніпропетровської області у категорії хлопців до 26 років став майстер спорту з Дніпра Владислав Антонович (тр. А.Панченко). З 9-ю очками він зумів випередити на один пункт ще одного представника Дніпра кмс Олексія Онищенка. Третє місце – у Віктора Кушніра (тр. І.Губарєв). В його активі – 7 набраних очок.

Дуже запеклою боротьбою відзначилися дівчата до 26 років. В цій категорії виступали лише досвідчені спортсмени – неодноразові чемпіони та призери України у різних вікових категоріях кандидати в майстри спорту Анастасія Лашкова, Альона та Ольга Губарєви, які представляли Кам’янське. Не дивно, що всі три вихованки Ігоря Губарєва фінішували з однаковими показниками, як то кажуть «перебилися». Довелося грати додатковий бліц-турнір, де спритнішою за всіх виявилася Альона Губарєва. Друге місце посіла Анастасія Лашкова. «Бронза» – у Ольги Губарєвої.