У Дніпрі презентували збірку для туристичної мандрівки фортецями міста

logo

У Дніпрі презентували збірку для туристичної мандрівки фортецями міста

Сьогодні, 27 грудня, у Дніпрі презентували видання для туристичної мандрівки під назвою «Дніпро-місто трьох фортець». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення — КП «Агентство розвитку Дніпра».

Видання, присвячене поселенням, які стали основою Дніпра – Богородицькій фортеці, Старому та Новому Кодакам. Підготовили збірку працівники обласної універсальної наукової бібліотеки (ОУНБ).

«Збірка включає бібліографічні покажчики про три фортеці Дніпра. Це вже другий випуск серії «Туристичне Придніпров’я». Ми спираємося на наукові доробки, документи бібліотеки, конференції та розвідки істориків. Крім того, в нашій бібліотеці функціонує відділ краєзнавства», — розповіла директор ОУНБ Надія Тітова.

Збірка містить статтю директора Інституту історії Дніпра Олега Репана, яка подає уявлення про поселення на базі фортеці, їхню історію, економічне та культурне значення.

«Не випадково серія туристична, адже збірка містить статті для підготовки екскурсії. Це своєрідний мандрівний дороговказ», — зазначив Олег Репан.

Видання містить загалом 377 посилань на бібліографічні джерела близько 200 авторів, які підтверджують саме козацьку, а не «імперську» історію зародження Дніпра.

«Це одна з перших коректних подач історії нашого міста. Це поштовх для прогулянки Дніпром. Візуалізація історичних споруд лише допомагає більше зрозуміти», — стверджує кандидат архітектури Олександр Харлан.

Збірка розрахована на вчителів, організаторів туризму та керівників туристичних гуртків, краєзнавців і всіх, хто цікавиться історією нашого міста.

«Я тішуся, що процес розвитку туризму вливається в науку та бізнес. Створення збірки — важлива справа», — підкреслив директор «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

Додамо, що мета збірки — сприяти реалізації Програми розвитку історії міста та місцевої ідентичності «З Україною в серці» та стратегії туристичного потенціалу міста на 2018–2027 роки.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі презентували історико-культурний комплекс «Стара Самарь» у рамках програми розвитку міської ідентичності. 

Автор: Людмила СТУПАК