У Дніпрі презентували програму та перспективу розвитку гендерної політики міста

logo

У Дніпрі презентували програму та перспективу розвитку гендерної політики міста

Сьогодні, 27 вересня, відбувся брифінг-представлення нового радника голови Дніпропетровської ОДА з гендерної політики Ірини Грицай. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

«Наразі світ переживає непрості часи, а Україна перебуває у складній політичній ситуації. Такі обставини змушують шукати нові підходи до вирішення принципу захисту основних прав людини. Особливо це стосується реалізації принципу рівності за ознакою статі», — наголосила Ірина Грицай.

У цивілізованому суспільстві гендерна рівність вже давно стала однією з головних тем. В багатьох країнах жінки посідають провідні державні посади, що є великим прогресом у вирішенні даного питання. У широкому контексті принцип гендерної рівності — це модель створення рівних можливостей.

«Я не ставлю за мету створити для жінок нашого регіону певних преференцій чи зеленого коридору лише для кар’єрного росту в політиці. Необхідно забезпечити рівні можливостей для всіх людей, незалежно від ознак статі», — повідомила радник голови Дніпропетровської ОДА з гендерної політики.

За статичними відомостями ООН: в Україні 22% жінок постраждали від домашнього чи фізичного насилля. Під час збройного конфлікту найвразливіші групи осіб – це діти та жінки.

Основними політичними планами Ірини Грицай з врегулювання рівності за статевими ознакми є: співпраця з Дніпропетровським державним університетом внутрішніх справ, лікарнями; організація «круглих столів», тренінгів для соціальних робітників та ін.

Віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників» Лариса Наливайко підкреслила, що специфіка даної проблеми в Україні полягає в латентності її характеру:

«Права в контексті забезпечення гендерної рівності закріплюються на рівні Конституції. Але є багато недоліків, які варто було б усунути. Саме на них ми й закцентуємо свою увагу в роботі».

Ірина Грицай завершила свій виступ словами Маргарет Тетчер: «Добробут в країні не обов’язково залежить від її природних ресурсів. Головний ресурс держави — людина, тому необхідно створити умови для розквіту її таланту».

Автор: Ліна ПАНЧЕНКО