У Дніпрі покажуть виставку художниці, яка надихається природою (Фото)

logo
201924_u_dnipri_pokazhut_vistavku_hudozhnici_jak.jpeg


30 листопада у Дніпропетровському художньому музеї відкриється друга персональна виставка художниці Тетяни Юшкової. Перша виставка художниці у Дніпрі відбулася ще  у 2012 році.

На виставці представлено більше 100 робіт графіки і живопису. За натхненням Тетяна Юшкова звертається до природи і залишається вірною своїй улюбленій квітковій темі.

17_600

За словами авторки виставки спілкування з природою у будь-якій формі кличе її  братися за олівець, пензель.

9_b

«Люблю спостерігати природу навесні, влітку, восени, починаючи з її відродження та завершуючи згасанням. У будь-якої пори року – своя краса, чарівність, гармонія, які я і прагну передати у власній творчості. Бажаю, аби у моїх глядачів пробуджувалися «почуття добрі». Адже мистецтво дає можливість побачити речі такими, якими вони були у минулому, коли на них дивилися з любов’ю. Моя улюблена тема – квіти. Тема вічна у історії мистецтв. Квіти – це радість, весна, любов. Водночас це смуток. Квіти недовговічні. Ось вони відцвіли та зникли (як і люди). Однак художник може продовжити їхнє життя. І надовго. Для мене писати та малювати квіти – це як піаністу грати гами. Я із задоволенням програю такі гами, і щоразу знаходжу у цьому дещо нове. Правда, перемалювавши усі квіти у власному дворі, які я, до речі, власноруч і вирощую, я почала фантазувати, вигадувати їх, пов’язуючи з елементами українського образотворчого фольклору, зокрема із вишиванками», — розповідає Тетяна Юшкова.

2_b

Тетяна Петрівна  закінчила Дніпропетровське державне художнє училище (нині Дніпропетровський театрально-художній коледж), відділення «Живопис». З 1972 року працювала у Дніпропетровському художньо-виробничому комбінаті, виконуючи художнє оформлення об’єктів міста, зокрема:

Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут (нині Придніпровська державна академія будівництва та архітектури) – вітражі (1985).
Лікарня УВС міськвиконкому – вітражі та інші елементи декору (1985).
Дніпропетровський планетарій – вітражі (1988).

Член Національної спілки художників України та лауреат багатьох премій. Працює у царинах графіки, живопису.

Твори мисткині зберігаються у Дирекції виставок Національної спілки художників України, у Дніпропетровському художньому музеї, а також у приватних колекціях України, Польщі, Німеччини, Америки, зазначили у прес-службі музею.

Поделиться ссылкой:

Метки: Виставка, Дніпро, музей, Тетяна Юшкова, художниця


А поделиться?Читайте также: