У Дніпрі податкова міліція Києва викрила конвертцентр із обігом близько 240 млн грн (Відео)

logo

Викриття конвертцентра у Дніпрі
Викриття конвертцентра у Дніпрі

Оперативне управління ГУ ДФС м. Києва

23.10.2018 17:14

Це вже 20 конвертаційний центр, викритий столичними податківцями від початку року

У Дніпрі податкова міліція Києва викрила та ліквідувала потужний міжрегіональний конвертаційний центр з обігом близько 240 млн грн. Як повідомив у коментарі для 5.UA перший заступник начальника главку столичного ДФС Ігор Скороход, під час обшуків у ділків вилучили значну суму готівки.

За темою

Для прикриття своєї діяльності шахраї створили або придбали корпоративні права кількох фіктивних підприємств. Саме на рахунки цих компаній перераховувалися кошти за нібито будівельні послуги або закуплені товари. Після цього гроші знімалися готівкою та разом із підробленими документами передавалися «замовникам». Собі ділки залишали 10-12% як винагороду.

Підбором підставних осіб, на яких реєструвались фіктивні фірми, займався адвокат, що має особливий статут в рамках кримінального судочинства, тому обшук в його приміщенні відбувався за погодженням з прокурором міста Києва та в присутності представника Національної асоціації адвокатів України.

За такою схемою за два останніх роки було проконвертовано 240 млн грн. Коли правоохоронці прийшли затримувати зловмисників, ті забарикадувалися в офісі та намагалися знищити документацію – однак, не встигли.

Загалом за сім проведених обшуків було вилучено майже 1 млн грн готівки, 70 печаток, комп’ютери та смартфони, 125 сім-карток різних операторів та банківські картки.

Керівник столичної податкової міліції уточнив, це вже 20 викритий конвертцентр цього року. Загалом через таку протиправну діяльність держава недоотримала майже 700 млн грн.

«Застерігаю власників та керівників підприємств реального сектору економіки від співпраці з конвертаційними центрами, адже внаслідок тимчасової, як правило, «економії» на податках, вони не тільки підпадають під кримінальну відповідальність, а й врешті-решт мають сплатити до бюджету значно більше коштів, враховуючи штрафні санкції» – підкреслив Ігор Скороход.

Відео за темою