У Дніпрі почастішали випадки спроб самогубства

logo

У Дніпрі почастішали випадки спроб самогубства

У Дніпрі почастішали випадки спроб самогубства. Лише за останні два тижні троє осіб хотіли вкоротити собі віку. Про це під час прес-конференції в ІЦ «Наше місто» розповіла прес-секретар патрульної поліції Дніпра Катерина Метельська, передає Дніпроград.

Зазначається, що з початку  року на Січеславщині зафіксовано 46 спроб самогубства, за останні два тижні – три.

Перший випадок стався 30 березня, коли співробітники ДСНС врятували молодого хлопця, який стрибнув у воду з Центрального мосту. За тиждень, 6 квітня, хлопець хотів стрибнути з вікна 4 поверху покинутої будівлі. Третій випадок стався 11 квітня теж на мосту, коли чоловік стрибнув у воду, однак рятувальники встигли його дістати з води та госпіталізувати.

У всіх випадках поліцейські вчасно прибували на місце інциденту та методом переконання і психологічної підтримки запобігали летальних наслідків.

«Головне не піддатись імпульсу, щоб людина сама зрозуміла, що робити далі. Тому для поліції найважливіше правило – не зашкодити», — додала речниця.

Як стверджує статистика, Україна займає одне з провідних місць у світі за кількістю самогубств. За даними Державного комітету статистики, на 100 тис. осіб припадає 22 самогубства, більшість з яких вчинили підлітки у віці до 14 років. Експерти зазначають, що самогубство це друга за чисельністю причина смерті серед молоді віком від 15 до 29 років. Чоловіки частіше чинять самогубство, ніж жінки. Найпоширеніша причина – відсутність роботи, проблеми у сім’ї, хвороби та психічні розлади.

«Самогубство можна запобігти, якщо бути уважнішими один до одного. Якщо вчасно помітити важкий душевний стан свого близького і звернутися до фахівця за допомогою, то можна уникнути страшної трагедії», — зазначила психотерапевт Марина Анікєєнко.

Приводом до підліткового самогубства можуть послужити депресія, відчуття тривоги, насильство або зловживання психотропними засобами. Однак до такого ж трагічного кінця можуть привести і незначні зміни в умовах життя, проблеми в школі, в особистому житті чи то конфлікти з друзями. Саме тому експерти закликають лікарів і батьків стежити за незначними змінами в поведінці і настроях дітей.

Лінії для звернення за психологічною підтримкою: 0-800-500-225, 116-111.

Автор: Уляна ОЖИНСЬКА