У Дніпрі підбивають підсумки конкурсу “Рекордна риба-2017”

logo
212121_u_dnipri_pidbivajut_pidsumki_konkursu_rek.jpeg


У Дніпрі підбивають підсумки конкурсу “Рекордна риба-2017”

Сьогодні, 28 грудня, організатори проекту “Рекордна риба-2017” підбили підсумки проведення конкурсу серед рибалок-аматорів. Про це докладно розповів Роман Новицький, іхтіолог, завідувач кафедрою водних біоресурсів та аквакультури ДДАЕУ та один із натхненників конкурсу, передає Дніпроград.

“Рибалка це спорт, а спортсмен завжди женеться за якимось результатом. Рибалки-аматори також змагаються у тому, хто піймає найбільшу рибу. Наш конкурс був започаткований саме для того, щоб дати можливість азартним рибалкам між собою”, — зазначив Новицький.

Цей конкурс проводиться вже протягом 17 років. Для того, щоб взяти участь у ньому, треба виловити рекордну рибу, сфотографувати її, бажано одразу після вилову та на воді, заповнити заявку і надіслати в редакцію програми “О рыбалке всерьёз“. Реакція програми визначає потенційних переможців та виставляє їхні вилови на голосування.

 В наших краях рекордними рибами вважаються, наприклад, щука понад 10 кг, сом понад 50 кг, плотва від 1,2 кг. Всі вимоги до конкурсантів розміщені на сайті конкурсу. “У цьому році ми отримали трохи менше заявок — понад 30 заявок, із яких 12 заявок можна вважати рекордною рибою”, — повідомив іхтіолог.

Також важливою умовою конкурсу є надання луски рекордної риби задля того, щоб науковці визначили її вік. Не приймаються на розгляд і виловлені у браконьєрський спосіб екземпляри.

Незважаючи на азартну і спортивну складову конкурсу він носить ще й науковий характер, адже допомагає вченим спостерігати за фауною водоймищ Дніпропетровщини.

Нагадаємо, що у цьому році у Дніпро випустили більше мільйона одиниць малька.

Автор: Антон МОРОЗ


А поделиться?Читайте также: