У Дніпрі переселенців викликають на допити

logo

У Дніпрі переселенців викликають на допити

У Дніпрі у виконкомі Індустріального району внутрішньо переміщених осіб масово викликають на невиправдані засідання комісії щодо призначення чи відновлення соціальних виплат, на яких влаштовують допити. Про це під час прес-конференції розповіла юрист ГО «Правозахисна група «СІЧ» Ксенія Онищенко, передає Дніпроград.

За постановою Кабінету Міністрів України №365 від 8 червня 2016 року впроваджено механізм здійснення контролю над соціальними та пенсійними виплатами вимушеним переселенцям, який передбачає створення комісії при виконкомі, яка не рідше ніж раз на півроку проводить перевірку на ідентифікацію особистості.

«Тобто комісія має перевірити, що людина проживає на місці тимчасової реєстрації, працює, або ж дитина вчиться в школі, чи студент навчається в університеті. Комісія особисто має з’явитися на місце проживання, навчання чи роботи, перевірити, якщо все добре, та надати відповідний акт, що підтверджує цю інформацію. І тоді виплати переселенцям продовжуються. Проте, в Індустральному районному виконкомі окрім цієї перевірки вирішили влаштувати додаткові допити», — розповіла Ксенія Онищенко.

Переселенець, керівник ГО «Сила майбутнього» Тетяна Гладкова розповіла як відбувається подібний допит у районному виконкомі.

«Я отримали телефонний дзвінок з вимогою особисто з’явитися на засідання якоїсь комісії. Нікого не хвилювало, що в назначений час я буду на роботі або взагалі в іншому місті. Зазначалося лише, що в разі моєї відсутності, виплати опиняться під загрозою непроходження цієї комісії, і в результаті — не отримаю необхідні соціальні виплати. Я прийшла на комісію, крім мене було ще з десяток осіб, нас по черзі викликали до великої аудиторіїї, де в центрі кімнати стояв стілець, на який мене посадили, а довколо мене сиділо близько дев’яти осіб, які задавали питання накшталт чим я займаюся, чи працюю, чи їжджу на окуповані території. Коли я спитала, на якій підставі мене це питають, і хто взагалі ці люди, які сидять у залі, мені відповіли: «Питання тут задаємо ми». По суті я відповідала на питання про особисте життя людям, які не бажали навіть назвати свої імена та посади», — розповіла Тетяна Гладкова.

Юрист Ксенія Онищенко зазначила, що подібні засідання можна вважати незаконними, адже жодний з переселенців не отримував офіційного запрошення чи роз’яснення про необхідність особистого відвідування цієї комісії.

«Це факт зловживання посадовими повноваженнями представниками комісії. Адже нормами Постанови КМУ №365 не передбачено необхідності особистого відвідування ВПЛ комісії, в тому числі проведення фізичної ідентифікації ВПЛ членами комісії. Коли ми прийшли із заявою до представників виконкому вони зазначили, що подібна комісія та допит законом не забороняється», — розповіла Онищенко.

Правозахисники вкотре звертаються до представників Індустріального районного виконкому з вимогою припинити незаконні дії, і інакшому випадку юристи звертатимуться із заявами до суду щодо зловживання посадовими повноваженнями представниками комісії.

Автор: Дарина ТВАРА