У Дніпрі організували акцію на підтримку Вахтанга Кіпіані

logo

У Дніпрі організували акцію на підтримку Вахтанга Кіпіані, автора книжки «Справа Василя Стуса» та видавництва «Віват», яке її надрукувала. Два банери із цитатою із книжки вивісили сьогодні на центральному мосту Дніпра.

Акцію влаштували після того, як 19 жовтня Дарницький райсуд Києва задовольнив позов Віктора Медведчука, та зобов’язав автора і видавництво видалити із книжки інформацію про голову політради “ОПЗЖ” Віктора Медведчука та заборонити розповсюдження друкованого тиражу до усунення порушення немайнових прав Медведчука.

Нагадаємо, у серпні 2019 Віктор Медведчук подав позов до суду, яким вимагає заборонити розповсюдження книги «Справа Василя Стуса» авторства історика і журналіста Вахтанга Кіпіані.

Банери із цитатами з книжки “Справа Василя Стуса” на підтримку автора Вахтанга Кіпіані, та видавництва “Віват” вивісили на центральному мосту близько 3-ї дня. Акцію вирішили провести 19 жовтня ввечері, коли дізналися про рішення суду, гроші для банерів збирали у соцмережах.

У Дніпрі організували акцію на підтримку Вахтанга КіпіаніФото: Суспільне. Дніпро

У Дніпрі організували акцію на підтримку Вахтанга Кіпіані

«Власне у Дніпрі, ми вирішили розмістити такі інформаційні банери, з цитатами, які суд визнав забороненими, і для того аби максимально донести важливість цих цитат, і взагалі сказати про те, що це нездорова ситуація, коли в Україні намагаються зробити цензуру щодо історичної правди. Плануємо далі розміщувати їх, крім того, кошти які у нас залишаться з друку банерів, ми хочемо придбати книжки і роздати їх по школах для того, щоб далі історична правда поширювалася», – говорить Владислав Мельничук – організатор акції.

Андрій ветеран війни, акцію підтримує, заздалегідь про неї не знав, побачив банер коли проходив повз. Символічно каже, що живе на вулиці Стуса, сам віршів поета не читав, але каже, зараз

«Я знаю, що ця людина була адвокатом Василя Стуса, коли йшов судовий процес над ним, ініційований КДБ СРСР. І завдяки, в лапках, зусиллям цього персонажа, Василь Стус був засуджений, потрапив у табори і там його з успіхом закатували», – говорить Андрій Цукров – дніпрянин.

Книжки не читав, а про суд дізнався з Facebook, розповідає дніпрянин Ігор Приходько.

«Якщо це стенограма із суду, і є фонограма цього суду, бо я як науковець знаю – є велика різниця між стінограмою і фонограмою. Ось потрібно взяти першоджерело, напевно проводили запис цього судового засідання, хоча у ті роки може і не проводили. Якщо він стверджує і це дійсно так, що він не говорив, значить він правий, а якщо він дійсно це говорив, то не правий», – говорить Ігор Приходько – дніпрянин.

Зараз, за словами Владислава Мельничука, говорять із однодумцями з інших міст, там також планують підтримати дніпрян схожою акцією. А у Києві проходять читання віршів Василя Стуса біля Дарницького суду, у якому і розглядали цю справу.

«Три замовлення на секунду»: у видавництві розповіли, як рішення суду популяризувало книжку Кіпіані