У Дніпрі оприлюднили унікальні історичні світлини театру ім. Т. Шевченка

logo

image

«Скульптурна емансипація» на даху дніпровського театру: жіноча статуя змінила чоловічу. Департамент по роботі з активами ДМР підготував цикл публікацій про будівлі театрів м. Дніпра. Сьогодні розповімо про Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка — пам’ятку архітектури національного значення.

У 1913 році до будівлі Англійського клубу по вулиці Воскресенській, 5 архітектори Федір Булацель та Олександр Петровецький прибудували театрально-концертну залу у неокласичному стилі. Напівкруглий головний фасад будівлі був прикрашений колонами, зображеннями ліри і квадригою Аполлона — символом театрального мистецтва.

Під час реконструкції театру у 1979 році архітектори Євген Яшунський та Леонід Халявський збільшили будівлю у п’ять разів. На місці старих будинків біля театру з’явилася велика пішохідна зона, на яку виходить головний фасад будівлі. Скульптор Юрій Павлов замінив четвірку Аполлона на даху театрального будинку Фігурою музи. Вона в лівій руці тримає трубу, а в правій — театральну маску.

Фасад прикрасили скульптурним триптихом, який відображає етапи творчого розвитку театру. Добре зберігся зал для глядачів з фігурами атлантів, картуші з датами «1838» і «1913», (заснування англійського клубу і дата його 75-ї річниці) та фігурні ґрати на балконах.

Поділитися

Підписуйтесь на наш телеграм-канал — https://t.me/dniprotv

Категорія: Актуальные новости, Новости Днепра