У Дніпрі обговорили концепцію Мінкультури щодо уніфікації нерухомих пам’яток

logo

У Дніпрі обговорили концепцію Мінкультури щодо уніфікації нерухомих пам'яток

Сьогодні, 13 квітня, у Дніпрі фахівці зі збереження пам’яток культурної спадщини обговорили ініціативу Мінкультури щодо впровадження уніфікованої державної системи обліку. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення — круглого столу в приміщенні ДніпроОДА.

Начальник управління охорони культурної спадщини Міністерства культури України Олександр Єпіфанов пояснив, що Міністерство культури України розпочало серію виїзних круглих столів, аби презентувати концепцію щодо деформування сфери охорони культурної спадщини. Концепція передбачає створення Державного реєстру, стимулювання законодавчих ініціатив та внесення змін в порядок занесення пам’яток до державного реєстру. Саме ці питання обговорили спеціалісти з Дніпра та області.

«Державний реєстр нерухомих пам’яток України формується, починаючи з 2000 року. Відповідно до закону про охорону культурної спадщини, ті пам’ятники, які набули статусу пам’ятки зберігають свій колишній статус», — розповіла начальник управління культури, національностей та релігій ДніпроОДА Наталія Першина.

Зі слів Наталії Першиної, у Дніпропетровській області на обліку перебуває більше 14 тисяч пам’яток, з яких до Державного реєстру занесено близько 2 тисяч.

«Такі заходи дають єдину можливість представникам з різних областей України поділитися практичним досвідом робити в своїх сферах. Це важливо, адже, як правило, люди, які приймають закони, не мають уявлення про нюанси на місцях. Крім того, фахівці, які безпосередньо  зіштовхуються з проблематикою, не завжди знають, як на практичному рівні втілити ідеї уряду. Це дозволить прийти до певного компромісу, адже на законодавчому рівні не визначене поняття «охоронної території», яке важливе для пам’ятників архітектури та археології. За допомогою уніфікації ми матимемо важелі, щоб зберегти культурну спадщину Дніпропетровщини, яка лідирує за кількістю пам’ятників», — додала археолог, доцент кафедри історіографії, джерелознавства та архівознавства ДНУ, кандидат історичних наук Олександра Ромашко.

Раніше повідомлялося, що з червня поточного року у Дніпрі розпочнуть реконструкцію фасадів історичних будівель міста.

Автор: Людмила СТУПАК