У Дніпрі незаконний провайдер транслював крадений контент: кілька тисяч містян залишилися без телебачення

logo

Кіберполіція припинила діяльність провайдера.

У майже третини мешканців Дніпра пропав сигнал через провайдера, який роками не платив медіа-холдингам за трансляцію їхніх програм. В офісі кабельного оператора провели обшук. Працівники кіберполіції встановлюють всіх причетних до протиправної діяльності, йдеться у ТСН.19:30.

Чому екран лиш мерехтить і нічого не показує дивуються телеглядачі одразу у трьох мікрорайонах Дніпра. Сигналу в будинках нема, бо спецпризначенці узяли штурмом офіс компанії-провайдера. Правоохоронці вилучили техніку, ретельно вивчили документацію. З’ясувалось, що провайдер, який обслуговує чи не третину міста, працює нелегально. 

ВідеоТретина жителів Дніпра залишилась без телебачення через нелегального провайдера  

Замість картинки на телеекрані — білий шум. У майже третини мешканців Дніпра пропав сигнал через провайдера, який роками не платив медіа-холдингам за трансляцію їхніх програм. Офіс кабельного оператора взяли штурмом спецпризначенці. Всі деталі афери — у сюжеті.  

Третина жителів Дніпра залишилась без телебачення через нелегального провайдера  

Читайте також: Суд заборонив Нацраді розглядати продовження ліцензії каналу «112 Україна»

«Будуть вилучатися документи щодо договорів, що заключалися з підприємством, яке займалося незаконною діяльністю та техніка, що слугувала такій незаконній діяльності», — пояснив прокурор Дніпропетровської місцевої прокуратури №1 Остап Федик.

Компанія, яка раніше працювала легально, з невідомих причин два роки тому перестала виконувати прописані у договорах обов’язки, кажуть слідчі. Телеканали припинили з нею співпрацю, але фірма-провайдер й далі транслювала програми, не сплачуючи за це ані копійки. «Компанії звернулися за фактом порушення їхніх авторських та суміжних прав мешканцями міста Дніпра , які несанкціонованно ретранслювали їхні канали за грошову винагороду», — пояснив начальник відділу протидії кіберзлочинам Дніпропетровщини Сергій Цікавий.

Читайте також: На Луганщині без попереджень зникли з ефіру українські телеканали

Нині офіс фірми-провайдера зачинений, а телефони вимкнені. Скільки провайдеру встигли заплатити абоненти — рахують. Повертати свої гроші людям доведеться через суд. Збитки телеканалів теж поки що не визначили, але відомо — це сотні тисяч гривень. Виявляється, провайдерів-нелегалів багато. Представники «1+1» уже написали понад 40 заяв до поліції.  Втім, паралельно намагаються захиститись від нелегалів іншим чином.

«Зараз всі медіа групи здійснюють ряд заходів з метою кодування сигналів трансляцій телеканалів. Ми очікуємо, що після кодування така тенденція як піратство зникне», — каже спеціаліст із захисту інтелектуальної власності ТОВ «1+1 Інтернет» Антон Шадчинєв.

Читайте також: Агітація та просування кандидатів. Нацрада назвала телеканали, які порушували виборче законодавство

Щодо дніпровської фірми-провайдера в поліції відкрили провадження за статтею шахрайство. Згодом її можуть перекваліфікувати на порушення авторських та суміжних прав. У цьому разі порушникам загрожуватиме штраф майже 14 тисяч гривень та навіть позбавлення волі на два роки. Як з’ясувалось, директор фірми раніше вже притягувався до відповідальності за незаконну трансляцію.

Кореспондент ТСН Антон Мачула.