У Дніпрі не знайшлося кавунів без вмісту нітратів

logo
277374_u_dnipri_ne_znajshlosja_kavuniv_bez_vmist.jpeg


У Дніпрі не знайшлося кавунів без вмісту нітратів

Небайдужий мешканець Дніпра Олег Лебединський вирішив перевірити чи є у місті точки продажу кавунів, які не містять шкідливих нітратів. Втім, перевіривши цілий район, він не знайшов «здорових» кавунів. Про це Олег Лебединський розповів на своїй сторінці у Facebook, передає Дніпроград.

«Відвідав усі супермаркети на Покровському, всі базари. Ніде немає кавунів без нітратів. І це не «ранні» кавуни». Хто і як приймає продукцію? А це і Сільпо, Варус, АТЮ, ринок. Норма 60, а найменше значення вмісту нітратів — 120 (перевищення у два рази). Обережно з дітьми», — написав Лебедниський.

Також він опублікував фото з ринку «Трофимівський», на якому зафіксовано кавун із рівнем нітратів у 220 одиниць.

Варто значти, що вплив нітратів на людину таїть небезпеку їх здатність перетворюватися в нітрити — це солі азотної кислоти. Саме вони по-справжньому небезпечні для організму людини і можуть завдати йому непоправної шкоди, як прямого, так і непрямого. Вони мають дуже високу токсичність і вважаються в 30 разів більш небезпечними, ніж нітрати.

Нітрити вступають в реакцію з кров’ю людини, в результаті якої утворюється речовина під назвою метгемоглобін. Ця речовина не може переносити кисень, в чому полягає головна функція крові, результатом порушення якої є кисневе голодування (гіпоксія). Гіпоксія викликає слабкість, погіршення самопочуття, порушення функцій нервової системи, серця, тканин нирок і печінки.

Автор: Антон МОРОЗ


А поделиться?