У Дніпрі назвали ключові порушення на виборах в ОТГ

logo

У Дніпрі назвали ключові порушення на виборах в ОТГ

Сьогодні, 31 жовтня, під час прес-конференції координатор «ОПОРА» Вадим Головченко підбив підсумки громадського спостереження за виборами в об’єднаних територіальних громадах Дніпропетровської області та розповів про перебіг дня голосування, роботу виборчих комісій щодо організації виборчого процесу, виявлені порушення у громадах.  Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

29 жовтня по всій Україні пройшли вибори в 201 територільних громадах. У Дніпропетровській області вибирали голів і депутатів в 19 ОТГ. Під час виборів у ОТГ працювало 15 довгострокових спостерігачів від «ОПОРИ», які зафіксували низку порушень.

«Зокрема, у Миколаївській ОТГ одна з кандидаток на велосипеді їхала на ранкове засідання теркомісії, під час чого на неї напали двоє невідомих у балаклавах. Жінка фізично не постраждала, але в неї вкрали сумку з документами і грошима. В Широкому під час перевірки виборчих списків у районній лікарні було виявлено, що два виборці є працівниками цього медзакладу», — розповів Вадим Головченко.

Поширеними порушеннями на Дніпропетровщині були нехтування створенням кандидатами передвиборчих фондів, замалі приміщення та відсутність необхідної канцелярії, агітаційна продукція без вихідних даних, а в Любимівці вона продовжувала висіти на стовпах і парканах в день виборів, пропонуючи голосувати за кандидата від «Батьківщини».

«У день виборів на деяких виборчих дільницях була вивішена інформація про кандидатів різного розміру, що вважається дискримінацією щодо деяких кандидатів. Також спостерігачі помітили штучне збільшення явки, тобто підвіз виборців до дільниць, голосування по військовому квитку чи закордонному паспорту, фотографування бюлетенів. Наприклад, у Верхньодніпровську зафіксовано, коли одній людини було видано два бюлетені. У Петриківці ДВК хотіла використати для голосування одну переносну виборчу скриньку», — розповів Головченко.

Найбільш резонансним порушенням був напад двох десятків чоловіків на виборчу дільницю у селі Майське.

На думку Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Станіслава Жолудєва, вибори на Дніпропетровщині можна вважати такими, що відбулися успішно.

«Офіційних результатів ще немає, але вже можна сказати, що вибори відбулись, були порушення і під час виборчої кампанії, і в день виборів. Але попри деякі резонансі ситуації, можна заявити, що вибори відбулися», — зазначив Жолудєв.

Після офіційного оголошення результатів новообрані депутати повинні будуть зібратися на першу сесію і затвердити виконкоми як юридичні особи публічного права. Вони будуть розпорядниками субвенцій, які виділятимуться громадам.

На сьогодні в Дніпропетровській області функціонують 53 об’єднані територіальні громади. До кінця року їх буде 56.

Автор: Дарина ТВАРА