У Дніпрі на бульварі Слави цвіте акація (Фото)

logo

Повторне цвітіння восени — рідкісне явище для дерев. Але саме зараз в нашому місті повторно цвіте цікаве дерево — Робінія клейка (Robinia viscosa), або Рожева акація.

Рід названий на честь французького королівського садівника Жана Робіна і його сина Веспасіана Робіна, які завезли насіння робінії з Північної Америки в 1601 році. А видову назву Робінія клейка отримала за те, що її пагони та черешки листя і суцвіть вкриті рудими клейкими волосками.

Це дерево до 12-15 м висотою з розкидистою кроною та червоно-коричневими пагонами. Але головна її прикраса — великі кисті з лилово-рожевих квітів.

Рожева акація зацвітає на кілька днів пізніше, ніж Біла — в кінці травня, і цвітуть вони разом близько трьох тижнів. Потім Біла акація відцвітає, а Рожева робить паузу в цвітінні, і знову зацвітає, декількома хвилями — в липні, серпні та вересні. Осіннє цвітіння не таке рясне, але квіти тримаються довше, аж до самих холодів, завдяки тому, що немає сильної спеки.

Аромат квітів Рожевої акації слабкіше, ніж у Білої, але бджоли та джмелі летять до неї звідусіль, безпомилково вловлюючи її солодкі флюїди.

Через тривале цвітіння, з Рожевої акації здобувають більше меду, ніж з Білої, а мед з неї ніколи не зацукровується. Тому це дерево є цінним медоносом, особливо восени.

Робінія клейка не тільки красива, але стійка до хвороб і не вимоглива до умов зростання. Головне для неї — це сонячне місце і відсутність застою води біля коріння.

Вона сухостійка, легко переносить загазованість міста, добре росте на бідних, сухих, піщаних та засолених грунтах.

При цьому, як і всі бобові, вона насичує грунт азотом за рахунок азотфіксуючих бактерій на коренях — тому рослини, що ростуть поруч з нею, отримують додаткову порцію азоту і краще розвиваються.

У рожевої акації міцна повзуча коренева система, тому ця рослина використовується для укріплення схилів та заліснення пусток. Але на відміну від Білої акації, цей вид не є інвазійним.

Зараз квітучу робінію клейку можна побачити на Бульварі Слави.

0
0
голосів

Рейтинг статті