У Дніпрі ліквідовують вечірні школи: що чекає на учнів та викладачів

logo

image

На сесії міськради Дніпра 21 квітня депутати ухвалили рішення щодо реорганізації вечірніх шкіл. Згідно з ним, три вечірні школи – №11, №31 та міська спеціальна вечірня (змінна) школа – ліквідують як юридичних осіб. Натомість 570 учням, які навчалися там, пропонують продовжувати навчання у середніх школах № 1, № 91 та НВК № 120, де відкриють вечірні класи.

Чому закривають школи

Директорка департаменту гуманітарної політики міськради Ксенія Сушко каже, що рішення викликане вимогами Закону “Про загальну середню освіту”, в якому виключена така форма здобуття освіти, як вечірня (змінна) школа.

«У школах №№ 1, 91 та 120 будуть створені класи з вечірньою формою навчання. І всі діти або дорослі, які хочуть отримати повну загальну середню освіту, зможуть туди перейти й там навчатися, або подати туди заяви. Відповідно, вчителі, які викладали у вечірніх школах, можуть бути прийняти в ці школи, де будуть організовані вечірні класи, на роботу”, – розповіла Ксенія Сушко.

У вечірніх школах знайшли підхід до своїх учнів

Утім, директор вечірньої школи №31 Василь Винничук зазначає: жодних роз’яснень щодо подальшої роботи педагогів ні до ухвалення рішення, ні після — не дали.

“Що мені говорити дітям, батькам, які телефонують? У мене, як у керівника, абсолютно нема ніякої інформації. Три місяці я не можу потрапити на прийом до начальниці управління освіти міськради Оксани Салогуб”, – каже Василь Винничук.

Директор закладу говорить: у школі навчаються діти, які пройшли через булінг однокласників у денних школах, діти матерів-одиначок та діти з родин, які опинилися у складних життєвих обставинах, ті, хто свого часу з різних причин не змогли отримати повну загальну середню освіту. До кожного з них викладачі знайшли підхід.

«Ми – альтернативний заклад, половина наших учнів – дорослі, які свого часу не змогли отримати повну середню освіту. Вони працюють, ми повністю адаптовані під їхній графік, у нас відповідний режим роботи. Їм складно навчатися у денних школах. Розуміємо, що у новому законі нема поняття вечірньої школи, але ж можна назвати нас по-іншому. Ми можемо бути, ми хочемо бути ліцеєм. Ми працюємо зі старшими класами, маємо потрібну кількість учнів», – прокоментувала ситуацію в ефірі Українського радіо Дніпро викладачка української мови та літератури закладу Вікторія Кузенна.

Заступниця голови батьківської ради вечірньої школи №31 Олеся Легостаєва вважає, що ніхто з посадовців та депутатів не замислився над долями сотень дітей, які потребують особливого підходу в навчанні.

“У нас зараз два варіанти: або ми йдемо у 120-у школу, у ті класи, які будуть організовувати. Невідомо, які там будуть викладачі. Якщо хоч один викладач буде нагадувати авторитарний стиль викладання — ми просто не будемо вчитися. Або ми йдемо у коледж, але там свої нюанси”, – говорить жінка.

Ухвалене рішення набирає чинності вже 14 травня цього року. Та, за словами директорки департаменту гуманітарної політики Ксенії Сушко, це не означає, що того ж дня діти мають перейти до інших навчальних закладів. Навчальний рік вони завершать у своїх школах.

Що буде з приміщеннями

Щодо приміщень ліквідованих вечірніх шкіл, то їх департамент залишає у своєму управлінні, вони будуть використовуватися в освітньому процесі. Наприклад, міську спеціальну школу на Фабра планують реконструювати. Щодо 11 та 31 школи також є плани, але поки що їх не озвучують.

Три школи та гімназія: на Рівненщині батьки проти оптимізації закладів

У 2021 році третина кропивницьких шкіл не набиратимуть учнів до десятих класів

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро