У Дніпрі контролюють скиди небезпечних речовин в озеро Куряче

logo

У Дніпрі контролюють скиди небезпечних речовин в озеро Куряче

Мальовнича берегова зона та пляж, де можна купатися та ловити рибу. Саме такою згадують дніпряни зону навколо озера Куряче. Через періодичні скиди в озеро місцеві мешканці звернулися до міської влади.

«Наш департамент проводить відбір проб поверхневих та стічних вод в озері Курячому. Це одне з основних водоймищ нашого міста, і на сьогодні – це ще одне з улюблених місць відпочинку. Через звернення городян про незадовільний стан озера ми спільно з Дніпропетровським обласним лабораторним центром Міністерства охорони здоров’я України проведемо дослідження вмісту забруднюючих речовин у воді. Також окрему увагу необхідно звернути на санітарний стан прибережної лінії водоймища, бо це справа рук саме дніпрян. Дуже неприємно спостерігати у місцях, де комунальні служби періодично прибирають прибережну захисну смугу, появу нових сміттєзвалищ. Ми повинні розуміти, що природа у нас одна, і деякі види відходів нікуди не діваються», — розповів начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ярослав Крисько.

Було відібрано проби скидів поверхневих та стічних вод в озері Курячому для визначення вмісту забруднюючих речовин по 30 показниках. Для визначення стану води, вони будуть направлені на дослідження у Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України.

«Кожен водний об’єкт має свої особливості. Озеро Куряче не проточне, і тому речовини, що можуть сюди потрапляти з різними стоками, накопичуються в мулових відкладеннях. Для вживання ця вода не використовується, але є небезпека при здійсненні зрошення, поливу чи рекреації. Важливо контролювати стан таких об’єктів та реалізувати програму по відновленню гідрологічного режиму цього озера», — розповів завідувач кафедрою екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ «Дніпровська політехніка», професор, доктор технічних наук, кандидат біологічних наук Артем Павличенко.

Місцеві мешканці вдячні, що на їх проблему звернули увагу.

Автор: Іван МУРАХА