У Дніпрі юристи Правозахисної групи «СIЧ» відстоюють право жінки на родину

logo

У Дніпрі юристи Правозахисної групи "СIЧ" відстоюють право жінки на родину

Юристи Правозахисної групи «СIЧ» допомагають матері повернути власних дітей, адже її чоловік позбавив права спілкуватися з малечою через нібито невиліковне захворювання жінки. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку ГО ПГ «СІЧ» у Facebook.

Як зазначається, жінка була одружена більше 10 років, вела господарство та народила трьох дітей. Однак вона захворіла на туберкульоз та потрапила в лікарню. Але завдяки допомозі лікарів хвороба була приборкана, і як тільки небезпека для оточуючих минула – жінку виписали додому.

Тим часом чоловік налаштовував дітей, нібито їх мати хвора та небезпечна для них. Після цього чоловік забрав дітей і відвіз до своєї мами, в квартиру якої у жінки доступу нема.

Майже півроку мама позбавлена можливості спілкуватися зі своїми дітьми і дбати про них. Для того, щоб отримати побачення – доводиться викликати поліцію. І навіть після цього дітей показують протягом 10-15 хвилин, під пильним наглядом батька, який забороняє цілувати й обіймати матір.

Юристка приймальні УГСПЛ на базі ГО «ПГ «СІЧ»» Марина Кіптіла веде справу жінки, допомагаючи шукати можливості припинити порушення прав.

«Було підготовлено безліч документів: адвокатські запити, заяви до органу опіки та піклування, звернення до Уповноваженого Президента України з прав дитини, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, заяви до поліції щодо внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань тощо, але служба у справах дітей наче відверто саботує процес, а поліції все одно. Маленька перемога (чи велика, треба дочекатись результату) – Уповноважений Президента з прав дитини пристав на бік жінки, побачив порушення в роботі служби у справах дітей і звернувся до міського голови з проханням розібратися в ситуації і покарати винних», — пояснила юристка.

Голова Самарської районної ради у Дніпрі листом повідомив Правозахисну групу про те, що на засіданні комісії з питань захисту прав дитини з батьком дітей проведено профілактичну бесіду щодо неприпустимості чинення перешкод матері у спілкуванні з дітьми, але у разі надання нею документів щодо повного видужання від хвороб, які загрожують здоров’ю дітей. І це незважаючи на той факт, що мати надавала документи щодо стану свого здоров’я.

«Таки чином, відбувається дискримінація жінки через її хворобу. Органи опіки та піклування мовчазно погоджуються із ситуацією, коли мати не може безперешкодно бачитися зі своїми дітьми, піклуватися про них, втрачає з ними емоційний зв’язок. Наразі очікуємо рішення комісії Самарської районної у місті Дніпрі ради щодо визначення порядку спілкування з дітьми», — зазначили правозахисники.

Раніше повідомлялося, що юристи з правозахисної групи «СІЧ» допомагають переселенцю зі Сходу домогтися справедливості у боротьбі з Пенсійним Фондом щодо включення до стажу «загублених» місяців стажу та оформлення пенсії, на яку він має право.

Автор: Людмила СТУПАК