У Дніпрі інспекторка з контролю за паркуванням розповіла, за що евакуюють авто та як вберегтися від штрафмайданчика

logo

Главная страница / Новини Дніпра / У Дніпрі інспекторка з контролю за паркуванням розповіла, за що евакуюють авто та як вберегтися від штрафмайданчика ЕКСКЛЮЗИВ У Дніпрі інспекторка з контролю за паркуванням розповіла, за що евакуюють авто та як вберегтися від штрафмайданчика

Евакуація авто у Дніпрі

Ранок понеділка у Дніпрі видався непривітним для водія, який припаркував своє авто на пішохідному  переході у центральній частині міста. Таке порушення правил зупинки та паркування вважається грубим та вже через кілька хвилин легковик поїхав на евакуаторі на штрафмайданчик, а його водія очікував неприємний“сюрприз”. За що у Дніпрі інспектори можуть забрати припарковану автівку та чи є у водія шанси на врятування свого авто від евакуювання, розбирався кореспондент “Нашого міста”.

евакуація авто у Дніпрі

Понеділок, 1 квітня,  майже центр Дніпра. О 10:00 місць для паркування авто вже не вистачає. Водій “Рено” залишає свою автівку на пішохідному переході та йде у справах. У той час припаркований з порушенням легковик потрапляє у поле зору інспектора  з контролю за паркуванням. Вжечерез кілька хвилин біля авто з’являється евакуатор та два кремезних чоловіки справно завантажують його та вивозять на штрафмайданчик. Розвиток подій привертає увагу перехожих. Дехто цікавиться, у чому порушення. Люди дивуються, чому навіть на декілька хвилин машину не можна припаркувати на зебрі.

евакуація авто у Дніпріевакуація авто у Дніпріевакуація авто у Дніпрі

На пішохідному переході автівка не може стояти – це заважає безпеці дорожнього руху та самого пішохода. Водії автівок, що рухаються, через таке паркування не бачать пішоходів, які переходять дорогу по зебрі. Відприпаркованої автівки до пішохідного перехода обов’язково повинна бути відстань  10 метрів, – пояснює інспектор з паркування Юлія.

Вона вже майже 5 років працює в Інспекції по контролю за паркуванням Дніпровської міськради та щодня проходить пішки щонайменше 15 кілометрів центром Дніпра, де на закріпленій за нею території виявляє водіїв-порушників та часто має жваве спілкування зними. 

інспекторка по контролю за паркуванням

Люди по різному реагують, деякі підтримують нашу роботу, дякують, а хтось незадоволений – кричать, сваряться, буває погрожують й навіть б’ються,- каже Юлія.

Інспекторка пояснює, що врятувати своє авто від евакуації водій-порушник може лише поки воно стоїть на землі. Тоді є шанс відбутися лише штрафом.

Якщо водій не встиг усунути порушення та авто за допомогою евакуатора вже відірвалося відземлі, ми вже не можемо повернути машину власнику, – каже Юлія.

За її словами, найчастіше евакуювати авто доводиться за паркування на пішохідних переходах та на виїзді з прилеглих території. Щодня лише Юлія оформлює 5-8 евакуювань.

евакуація авто у Дніпрі

Якщо водій не знайшов своє авто на тому місці, де його припаркував, треба телефонувати у поліцію за номером 102 та з’ясовувати на якому з трьох  штрафмайданчиків стоїть його машина. Потім власнику требасплатити штраф та компенсувати транспортировку саого авто. 

Евакуація автівки обійдеться у сумму від 2110 до 2410 грн, вартість зберігання ТЗ на штрафмайданчику – 144 грн за добу, штраф за порушення 680 грн. Адміністративне стягнення накладається саме на власника авто, а не на водія, – нагадує інспекторка.

евакуаціяавто у Дніпрі

Фото: Володимир Федорищев

Юлія сама має досвід керування автівкою й дивується, що дуже багатоводіїв не досконало знають правилами дорожнього руху.

Щодня доводиться пояснювати водіям, за що я накладаю штрафи чи викликаю евакуатор. Багато хто з тих, хто сидить за кермом, невпевнено володіють правилами дорожнього руху. Доводиться донавчати, – кже Юлія.

Нагадаємо, раніше ми писали історіюінспектора з паркування з Дніпра, який майже ніколи не штрафує водіїв.