У Дніпрі хворі діти вийшли під стіни облдержадміністрації

logo

Ліза Яценко хворіє на ювенільний ревматоїдний артрит з чотирьох років. Зараз їй 15. Дівчина дуже любить танці, але через хворі суглоби заняття їй протипоказані. Та й не до танців зараз — мова йде про те, щоб організм функціонував більш-менш нормально. А для цього потрібний препарат, який держава хворим дітям не закупила. А в лікарнях він вже закінчується.

«Я пришла сюда с целью получить лекарство, потому-что государство его не закупило нам. 00.26Мне нужны лекарства для того, чтобы я могла нормально ходить, нормально общаться, нормальной жизнью жить, если можно так сказать», — говорить Ліза Яценко. 

Хворим дітям дорогі препарати необхідні щомісяця. Без них вони потерпають від болю — розповідає мати Лізи Ірина Яценко:

«Они постоянно болеют простудными заболеваниями. Любая простуда заканчивается тем, что у них опухают руки и ноги, они не могут ходить, они не могут себя обслуживать, они не могут выпить воды — они полностью беззащитны и беспомнощны», — розповіла Ірина. 

Біологічна терапія для одної дитини коштує від 30 до 35 тисяч гривень на місяці — зазаначає Ірина. Для батьків це непідйомна сума. Тому вони разом із хворими дітьми й вийшли на мітинг біля облдержадміністрації. Привернути увагу можновладців до проблеми.

В облдержадміністрації «Громадському радіо« пояснили: дійсно, з 2012 року забезпечувати таких хворих дітей препаратами має держава. Відтак, Кабміном погоджено різні джерела фінансування. Зараз препарат подорожчав вдвічі. А майже шість мільйонів  гривень передбачені на медикаменти для хворих на ювенільний ревматоїдний артрит, гемофілію, епілепсію та інші тяжкі захворювання. Грошей на всіх просто не вистачає. Але тимчасово питання можна закрити — розповідає начальник Відділу охорони материнства і дитинства облдержадміністрації Наталія Шмалько.

«Мы сейчас нашли резерв. Миллион. Докупим препараты, чтобы их хватило на ближайших три месяца и не преравлась терапия. А информацией когда будут государственные закупки на 2016 год, мы этой информацией не владеем», — повідомила Наталія Шмалько.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я, всього в Дніпропетровській області мешкає вісімнадцять дітей, хворих на  ювенільний ревматоїдний артрит.

Маргарита Кримова, Дніпро