У Дніпрі до музею передали цінну річ (Фото)

logo

09.02.2024 Дніпро,история, клас, колекція, музей, навчання, Новопідкряж,повоєнна відбудова, поповнення, Рич, рік, учні,цінність

До колекції Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького передали вкрай цінний предмет – шкільний журнал 7-А класу Новопідкряжанської школи за 1951/1952 навчальний рік. Про це розповіли на ФБ-сторінці музею.

Семикласники села Новопідкряж Царичанського району здебільшого були старше, ніж сучасні семикласники. Друга світова війна перешкодилаздобуттю ними освіти вчасно. Видно, що діти долали перерву в освіті зі складнощами – переважна більшість класу вчилася на задовільні оцінки. Але був і один відмінник. Попри невисокі оцінки, 7-А був дружнім класом, наприклад, підказували одне одному під час відповідей біля дошки, давали списувати. Така “взаємна підтримка” також знайшла відображення у журналі.

Після відновлення роботи основної експозиції музею, маємо надію, що журнал новопідкряжанської школи увійде до зали історії Другої світової війни, у блоці “Повоєнна відбудова”.