У Дніпрі до музею передали частину надгробку з німецької колонії

logo

Краєзнавець Артем Костюк передав до Дніпропетровського історичного музею частину надгробку з німецької лютеранської колонії Йозефсталь (нині – селище Самарівка у межах Дніпра).

Як пишуть на ФБ-сторінці музею, у колекції закладу зберігається надгробок Самуїла Контеніуса, екстраординарного члена опікунського комітету по іноземнихпоселенцях Південного краю. Він також був випадковою знахідкою з колишньої Йозефсталі студента історичного факультету ДНУ імені Олеся Гончара Василя Журавля у далекому 2004 році.

Після Другої світової війни німецьке кладовище Йозефсталі, за свідченнями старожилів, було знесене бульдозерами (вочевидь, за наказом радянської влади).

«Надгробок С. Контеніуса використовувався місцевими мешканцями як місце для риболовлі. Допоки уважний студент не звернув на це увагу і не повідомив про цесвоїм викладачам.  І наразі ми маємо другий приклад того, що історичну пам’ять не можна розрити бульдозерами, задавити гусінями танків, спалити у вогні чи підірвати найпотужнішими КАБами. Вона буде знайдена, зібрана по фрагментах і збережена», – зазначили у музеї.