У Дніпрі десятками фестивалів та ярмарків відзначають 240-річчя міста

logo

У суботу Дніпро відзначає свій офіційний 240-й день народження десятками заходів просто неба. Уперше місто святкує свій день з новим іменем, яке було затверджене на виконання законів про декомунізацію.

Офіційні урочистості розпочались традиційно – молебнями за місто і його жителів у храмах та покладанням квітів до пам’ятника Олесандрові Полю, відомому промисловцю й меценату. Міський голова Борис Філатов відзначив грошовими преміями в 5 тисяч гривень майже сто дніпрян – освітян, лікарів, комунальників, працівників заводів.

Будівля міської ради в день свята вбрана у жовто-сині прапори: стяги вивісили на кожному вікні.

З днем народження місто вже привітали представники кількох іноземних делегацій. До Дніпра прибули посол Пакистану в Україні Атар Аббас, почесні консули Австрії, Литви та Німеччини в Україні, делегація з Грузії, очільники українських міст. Окрім того, за даними міськради, місто отримало письмові вітання від мерів міст-побратимів і консульств п’яти країн світу.

У рамках відзначення Дня міста понад 2 тисячі дніпрян зібралися на центральній площі Героїв Майдану, де влаштувати флешмоб «I love Dnipro».

Неофіційні заходи тривають на десятках майданчиків – у парках, на площах, а центральний проспект міста, який тепер носить ім’я Дмитра Яворницького (замість Карла Маркса), і Січеславська Набережна (колишня імені Леніна – ред.) цього дня перетворились на пішохідні зони.

У центрі міста працює «мистецький квартал», де народні майстри презентують свої вироби. Також розгорнули велику виставку дитячих малюнків та експозицію картин з музею українського живопису, діють десятки творчих майстер-класів, відбуваються концерти й спортивні змагання.

Чимало жителів одяглись у вишиванки, а також футболки з написами «Дніпро».

За порядком під час масових заходів стежать дві тисячі поліцейських, цілодобово чергують машини швидкої допомоги, а також комунальники.

Цими вихідними Дніпро відзначає 240-річчя. Однак історики досі не дійшли спільної думки щодо віку міста. За даними дослідників, існує щонайменше десять різних версій з цього приводу.