У Дніпрі через відсутність вакцини проти стовбняка помирає дитина

logo

Батьки п’ятирічної Надійки у розпачі: їхня дитина захворіла на стовбняк. В Україні ж необхідна для порятунку дівчинки сироватка вже два роки як відсутня, передає кореспондент «Громадського радіо».

На межі смерті Надійка опинилась після звичайної подряпини — загнала під шкіру шматок деревини. У сільській амбулаторії їй просто промили рану. А вже за кілька днів дитина почала втрачати свідомість. Розповідає матір Надійки Ірина Савушкіна:

«Нам в Васильковке, в районе, ставили переломы, потом приехали сюда — тоже думали, что перелом, потом сказали, что у нее ушиб мягких тканей», — Ірина Савушкіна, матір дівчинки.

Ірина Савушкіна // «Громадське радіо»

Ірина Савушкіна

Авторські права: 

«Громадське радіо»

Протягом двох тижнів медики не могли визначитись, та нарешті діагностували у хворої стовбняк. Виявилось, що свого часу дитина не була вакцинована. Пошуком сироватки, в залежності від якої  опинилося життя дівчинки, зайнялись волонтери. З’ясувалося, що офіційно зареєстрованого препарату в України нині просто немає. 2014-го року Кабмін заборонив завозити протиправцеву сироватку з Росії.  Проте жодної альтернативи з того часу на українському фармаринку так і не з’явилося.

Коментує начальник відділу Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровщини Наталя Шмалько:

«На сегодняшний день сыворотка, к сожалению, нелегальным путем поступает. Раньше это все выпускалось на территории РФ,  и пользовались все страны постсоветского пространства. Есть распоряжение Кабмина за 2014 год, в котором запрещено покупать за бюджетные деньги все эти товары росийского производства. На сегодня нет никаких — ни российской, ни любого другого производителя данной сыворотки  на територии нашого государства. Мы не можем ее купить», — начальниця відділу департаменту охорони здоров’я Дніпропетровщини Наталя Шмалько.

Наталя Шмалько // «Громадське радіо»

Наталя Шмалько

Авторські права: 

«Громадське радіо»

Після кількох днів інтенсивних пошуків хворій нарешті ввели першу дозу контрабандної сироватки. Але чи видужає дитина? Від прогнозів медики поки-що утримуються.

«Состояние девочки стабильно, подчеркиваю, ребенку не стало хуже, она дышит самостоятельно, пока судороги так быстро не купируються, пока мы со всем, слава богу, справляемся. Состояние ребенка не ухудшается. Если 10 дней пациент переживает, то дальнейший прогноз уже более благоприятный», — говорить Ліна Чигринець, заступник головного лікаря Дніпропетровської дитячої лікарні.

Ліна Чигринець // «Громадське радіо»

Ліна Чигринець

Авторські права: 

«Громадське радіо»

Чому цілих два тижні дівчинці не могли поставити правильний діагноз — наразі з’ясовує обласний Департамент охорони здоров’я в рамках службового розслідування.

Як пояснили “Громадському радіо” в Департаменті, на Дніпропетровщині бракує також вакцин, що попереджають такі смертельно небезпечні хвороби як кір і коклюш. Загалом в регіоні необхідні вакцини за 2015 рік отримані лише на 20% від замовлених, а вакцини на 2016 рік наразі в процесі замовлення. 

«В принципе, если у нас будет грамотная программа иммунопрофилактики и достаточное количество вакцины, тогда бы отпала вообще вся история с этими заболеваниями», — додає Наталя Шмалько.

Маргарита Кримова з Дніпра для “Громадського радіо”