У Дніпрі благодійники створили незвичний інструмент для малечі, яка перебуває в лікарні (Відео)

logo

Скріншот відео

Дніпро

19.10.2018 22:09

Все – заради маленьких пацієнтів, які лікуються тут тижнями, а іноді – місяцями

Полегшувати перебування дітей у медичних закладах взялися благодійники у Дніпрі. Для маленьких пацієнтів вони створили музичний ігровий простір у коридорі лікарні. Як це працює – бачила Наталка Світлова.

Шестирічна Ліза – пацієнтка відділення ендокринології Дніпровської міської дитячої лікарні. Лікується тут уже майже тиждень. У вільний від медичних процедур час розважається іграшками та малюванням. А тепер усі емоції дівчинки прикуті до незвичного музичного інструмента.

За темою

>
Kids Autism Games: як діти з аутизмом бралися до скрипки та фортепіано

Цей музичний модуль складається з кількох секцій збільшеного ксилофона. Розробила його дизайнерка Дар’я Провіз.

«Ксилофон, шейкери збільшені в розмірі, зроблені з бамбука. Шейкери різного діаметру, наповнення різне: ми їх наповнювали і зернятками, і макаронини різними, і крупами. Для того, щоб було цікаво поекспериментувати як переливаються ці зерна, які шуми створюють», – пояснює розробниця інструмента Дар’я Провіз.

Музичну установку конструювали три місяці. Її вартість благодійники тримають у секреті. Лікарні передали її безкоштовно. Все – заради маленьких пацієнтів, які лікуються тут тижнями, а іноді – місяцями.

«Дитячими психологами визначено, що чим більш комфортний у дитини час перебування в лікувальному закладі, чим більш наближений до домашньої обстановки, чим більше уваги приділяється ось через такі ігрові моменти, тим краще вона переносить лікувальні заходи. Тим кращі психологічний клімат і результати лікування», – пояснює головний лікар Дніпровської міської дитячої лікарні №1 Володимир Івашина.

Вже з наступного місяця благодійники планують взятися за дизайн дитячих палат, затишок яких також має сприяти швидшому одужанню.

Наталія Світлова, Олександр Пронський, «5 канал»

Відео за темою