<>

У Дніпрі без пояснень звільняють директорів шкіл: Журналісти «5 каналу» дізнавалися причини (Відео)

У Дніпрі без пояснень звільняють директорів шкіл. Контракти не продовжили уже шістьом керівникам, і це не кінець, кажуть чиновники. Причини звільненим педагогам не пояснюють. Ситуації з’ясовувала журналіст «5 каналу» Наталія Світлова.

За кожним кроком ремонту у дніпровській школі №135 стежить вже колишня директор – Любов Дворядкіна. Будівлю утеплюють за гроші німецького гранту, який школа отримала влітку, а восени – директора несподівано звільнили. Їй без будь-яких пояснень не подовжили контракт. Жінка влаштувалася у рідну школу завучем, щоб закінчити розпочаті справи.

Любов Дворядкіна розповідає: «Запросили, видали трудову – і я пішла. І все. Мені нічого не пояснили. Тому я не знаю. Може бути це вік мій, я не знаю».

Контракти не продовжують «незручним» для чиновників директорам, упевнена Олена Шульган, колишня керівниця школи №16. З владою вона судилася майже рік через попереднє незаконне звільнення. Суд відновив її на посаді директора. Але за кілька місяців закінчився контракт.

Жінка говорить: «Ні про який творчий підхід, ні про яку креативності не може йти мова, тому що тут же ви будете звільнені. Жоден директор не знає, як балансоутримувач планує. Ось є гроші, навіть не знали суми».

З початку навчального року у Дніпрі позбулися посад шість директорів шкіл. І це не кінець, кажуть чиновники міської ради. Протягом місяця, термін контрактів сплине майже у всіх чільників навчальних закладів. Подовжувати співпрацю з ними, чи ні – вирішує спеціальна комісія. Жодних роз’яснень, на яких підставах подовжують чи не подовжують контракти, звільнені керівники шкіл не отримали. Дізнатися про них не вдалося і журналістам — члени комісії, посилаючись на дефіцит часу, відмовилися спілкуватися.

Зі звільнення директорів трагедію робити не варто, переконані місцеві активісти. Адже наступного літа директорів усіх шкіл обиратимуть на відкритому конкурсі – кожен зі звільнених має право висунути свою кандидатуру. Хто не бажає чекати до літа, збираються позиватися до суду.

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, «5 канал»