У Дніпрі батьки, вчителі та громадськість протестують проти ситуації в сфері освіти

logo

У Дніпрі батьки, вчителі та громадськість протестують проти ситуації в сфері освіти

Завтра, 23 травня, о 9:00 біля будівлі Дніпровського міськради відбудеться акція протесту проти свавілля, яке чиниться в сфері освіти під керівництвом очільника міста Бориса Філатова. На мітинг зберуться батьки, громадські активісти, педагоги, а також представники профспілок працівників освіти. Організатори заходу запрошують всіх небайдужих до цієї проблеми. Про це під час прес-конференції в ІА «Мост-Дніпро» розповіли організатори заходу, передає Дніпроград

«5 лютого 2018 року департамент гуманітарної політики Дніпровського міськради видав наказ №29 «Про оптимізацію штатних розкладів установ і підприємств, підпорядкованих департаменту». Під цей наказ підпадають дитячі садки, школи, музичні, художні школи, Палаци культури і творчості, спортивні школи, НВК та інші. Наказ цей прийнятий «з метою раціонального і ефективного використання бюджетних коштів, а також створення відповідних умов пожежної та техногенної безпеки». Якщо про економію коштів ще хоч якось зрозуміло, то до чого тут пожежна безпека до скорочення двірників, фізінструкторів, прачок, бібліотекатерів, сантехніків, електриків?», — дивується голова громадської організації «Правозахисна справа» Михайло Яценко.

Він також додав, що на сайті Дніпровської міськради 14 травня була розміщена петиція, адресована меру Борису Філатову, в якій батьки вимагають від міського голови розібратися в ситуації, що утворилася та скасувати наказ №29 департаменту гуманітарної політики і припинити звільняти працівників освіти в Дніпрі.

«Петиція дуже швидко зібрала понад 900 голосів, і тепер ми сподіваємося отримати відповідь від мера і департамента гуманітарної політики. Ми пропонуємо розробити програму розвитку галузі освіти і відкоригувати програму розвитку культури Дніпра. А для цього створити відповідну робочу групу з представників педагогічних колективів, районних профспілкових організацій працівників освіти і культури, батьків і представників профільного департаменту міської ради», — сказав він.

Представник районної профспілок працівників освіти і науки Еліна Кузьменко заявила, що жодним законом України органи місцевого самоврядування не наділені повноваженнями переглядати Типові штатні розписи, які затверджені Постановами Кабміну.

«Новий Закон України «Про освіту» надає право керівнику установи вирішувати питання щодо штатних розкладів, якщо немає на це коштів. Директор краще знає, хто потрібен в установі, а кого можна скоротити. У Дніпрі Департамент гуманітарної політики видав наказ і розіслав листи директорам закладів освіти, щоб вони його виконували. Тобто, за це нестимуть відповідальність керівники. А щоб вони не висловлювали свою незгоду, з керівниками дитсадків і шкіл уклали трудові контракти на термін від 2-х до 10-ти місяців», — розповіла вона.

Відтак станом на 1 лютого було скорочено всі вакантні посади, які були в установах. Закривають три вечірні школи та спортивну школу. Всі навчально-виховні комбінати ліквідують. З 26 квітня скоротили інженерів, гардеробників, електриків, електромонтерів, підсобних робітників, слюсарів-сантехніків, слюсарів-електромонтерів, сантехніків.

«Тепер завгосп повинен виконувати дрібний ремонт замість сантехніка і електрика. Замість гардеробників обіцяють купити шафки, але грошей на це в бюджеті не заклали. З 21 травня повинні бути звільнені медсестри з дієтичного харчування. З 5 червня — завідувачі бібліотекою і фізінструктори.  З 23 липня звільняють двірників. Скорочуються також посади психологів, соцпедагогов, керівників гуртків, в тому числі і по патріотичному вихованню, дефектологів. Нікому буде працювати з дітьми з особливими потребами. Пройде кілька років, і наслідки такої «оптимізації» проявляться не кращим чином на наших дітях», — розповіла Еліна Кузьменко.

Автор: Дарина ТВАРА