У Черкаському відбулись навчання офіцерів територіальної оборони

logo

У смт. Черкаському Новомосковського району, провели щорічні Всеукраїнські навчання з офіцерами територіальної оборони.

У заході взяли участь представники командування Сухопутних військ, управлінь територіальної оборони чотирьох оперативних командувань, Національної гвардії, Національної поліції, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та інших складових сил оборони.

Зінаїда на позивний Сова, п’ять років у територіальній обороні. Вона – майстер парашутного спорту, має за плечима понад 2 тисячі стрибків. Коли в країні почалася війна, розповідає, хотіла йти служити, але їй відмовили через вік, тому вступила до територіальної оборони.

«Думаю, я принесу користь, коли я буду чомусь навчати молодь, якщо не можу там, то я буду робити те, що необхідно для армії. Те, що я знаю, я сама навчаюсь, нас навчали, тепер ми навчаємо», – каже інструкторка.

Як навчають офіцерів територіальної оборони на Дніпропетровщині. Репортаж

З резервістами області проводили тренінги на п’ятьох локаціях, стріляли із різнокаліберної зброї, навчали основ тактичної підготовки, інженерної безпеки тощо.

Також вчили відпрацьовувати реальні ситуації.

За «легендою», надійшло орієнтування на автомобіль, у якому намагаються провезти зброю. Автівку обшукали й затримали «зловмисника».

Як навчають офіцерів територіальної оборони на Дніпропетровщині. Репортаж

Також відпрацювали сценарій із запобігання масовим заворушенням.

Як навчають офіцерів територіальної оборони на Дніпропетровщині. Репортаж

Командувач територіальної оборони командування Сухопутних військ ЗСУ Анатолій Баргилевич каже: специфіка цих навчань – нові підходи до забезпечення безпеки.

За словами Анатолія Баргилевича, зокрема, продемонстрували нові методики контролю населеного пункту з метою не допущення заворушень. Далі керівники проводитимуть тренування – кожен зі своїм підрозділом.