У центрі Дніпра планується зведення чергової висотки з ТРЦ і паркінгом

logo

У центрі Дніпра планується зведення чергової висотки з ТРЦ і паркінгом

У центрі Дніпра, в районі цирку, планується будівництво великого 23-поверхового багатофункціонального комплексу заввишки 70,5 м. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Забеба.

Комплекс планують зводити в межах вулиці Ламаної, Крутогірного спуску (колишня вул. Рогальова), площі Успенської (колишня вул. Дем’яна. Бідного). Передпроектну пропозиція розміщення такого будинку представив на розгляд містобудівної ради автор проекту Михайло Хохлов.

За інформацією архітектора, комплекс загальною площею майже 22 тис. кв. м. розміститься на земельній ділянці площею 0,2 га і включатиме в себе апартаменти, торгові приміщення і паркінги. На цокольному поверсі запроектований паркінг для потреб торгівлі, два поверхи займуть торгові площі, ще на чотирьох поверхах розміститься паркінг для мешканців, а решта 16 поверхів будуть віддані під готель на 190 апартаментів. Фактично це буде цільна будівля, але з розділенням обсягу на частини, різні за висотою та архітектурою.

За задумом архітектора, 2-поверхова стилобатна частина комплексу буде виконана в стилі катеринославській архітектури.  Згідно з Генпланом міста квартал відноситься до житлової та громадської забудови змішаної поверховості, так що зведення тут висотного комплексу з таким функціональним призначенням цілком допустиме. Однак в процесі обговорення проекту з’ясувалося кілька моментів, що ускладнюють реалізацію планів в цьому кварталі.

Перш за все, нова будівля розташовується в історичному ареалі, а це диктує обмеження по висотності.

«У кварталі є пам’ятники архітектури і цінна історична забудова, на них розроблялися зони охорони, тому нове будівництво з висотою понад 70 м підпадає під вплив цих об’єктів. З точки зору охорони пам’яток, такий різкий стрибок у висоту в історичних ареалах неможливий — історичне середовище буде порушено. Тому треба стримати поверховість», — заявив архітектор Олександр Бердик і застеріг автора проекту від повторення помилок в цій частині міста.

З цим погодилися члени містобудівної ради, зазначивши, що в цьому місці в результаті різношерстої забудови склалося дисгармонійне середовище, і його потрібно гармонізувати. Сумнів у архітекторів викликала і архітектурна форма будівлі — вона здалася їм ускладненою і дещо агресивною, хоча і цікавою.

В результаті архітектори рекомендували автору проекту попрацювати над параметрами комплексу і більш простим архітектурним рішенням, з урахуванням висловлених зауважень.

Раніше зазначали, що Дніпро — сучасна архітектурна столиця України.

Автор: Іван МУРАХА