Торік деякі ОТГ Дніпропетровщини не встигли реалізувати проєкти відновлення

logo

У 2023 році з державного бюджету місцевим бюджетам на відновлення було заплановано субвенції на загальну суму 22,4 млрд грн. З них 5,9% або 1,33 млрд грн розподілили місцевим бюджетам Дніпропетровщини: 23% – до обласного бюджету, а місцевим – 76,6%.

Про це повідомила пресслужба Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

Дані відкритих джерел

Як підрахував аналітик «U-LEAD з Європою» Вячеслав Невінчаний, обласний бюджет використав 90% отриманих коштів, Кам’янська міська рада – 33,5%, Дніпропетровська рада – 20,4%, Павлоградська – 12,3%. Інші громади, яким була передбачена субвенція, гроші не використали.

«Це – цільові кошти на відновлення пошкоджених або зруйнованих об’єктів інфраструктури, на реалізацію проектів, спрямованих на ліквідацію наслідків збройної агресії, на проектування, відновлення, будівництво, модернізацію, облаштування, ремонт об’єктів будівництва громадського призначення, соціальної сфери, культурної спадщини, житлово-комунального господарства, інших об’єктів, що мають вплив на життєдіяльність населення, тощо», – йдеться в пресрелізі.

Середгромад регіону субвенція на відновлення була розподілена таким чином:

Кам’янська громада – 22,6% або 301,2 млн грн;Дніпровська громада – 20,7% або 275,4 млн грн;Павлоградська громада – 15% або 200,3 млн грн;Підгородненська громада – 6%,Слобожанська громада – 5,8%,Межівська громада – 5,4%,Троїцька громада – 1,1 %.

«Використання субвенцій з державного бюджету на відновлення місцевими бюджетами області забезпечено у обсязі230,9 млн грн або лише на 14,3 % до уточненого плану. Тоді як використання субвенцій з державного бюджету на відновлення місцевими бюджетами області (без врахування субвенції на реалізацію проектів в рамках Програми з відновлення України) забезпечено на 33,3 %», – зазначив Вячеслав Невінчаний.

І додав, що виконання за субвенціями на відновлення з державного бюджету місцевим бюджетам Дніпропетровської області виглядає наступним чином:

субвенція на реалізацію проектів в рамкахНадзвичайної кредитної програми для відновлення України – майже 44 млн грн або 17,1% до уточненого плану;субвенція на реалізацію проектів (об’єктів, заходів), спрямованих на ліквідацію наслідків збройної агресії, – майже 58 млн грн або 18,9% до уточненого плану;субвенція на проектування, відновлення, будівництво, модернізацію, облаштування, ремонт об’єктів будівництва громадського призначення, соціальної сфери, культурної спадщини, житлово-комунального господарства, іншихоб’єктів, що мають вплив на життєдіяльність населення – 129 млн грн або 18,9% до уточненого плану (використано кошти субвенції обласним бюджетом Дніпропетровської області).

«Під час воєнного стану особливо гостро стоїть питання ефективного та раціонального використання обмежених фінансових ресурсів державного та місцевих бюджетів. При цьому, органам місцевого самоврядування слід вжити всіх можливих заходів для освоєння виділених коштів на відновлення та відбудовузруйнованих об’єктів та інфраструктури за принципом «краще ніж було» з метою відновлення доступу жителів до найнеобхідніших послуг», – вважає аналітик.

Нагадаємо, в Підгородненській ОТГ в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України витратять 19 млн грн на озеленіння та благоустрій дитсадка.

Також «Особи»повідомляли:Забезпечити житлом мільйон українців – мета єВідновлення на 2024 рікФранцузькі благодійники допоможуть жителям Зеленодольської громади з відновленням житлаПоблизу фронту: тернистий шлях відновлення громади Покровського