<>

Світлофори та зовнішнє освітлення у Дніпрі «порозумнішали»

Світлофори та зовнішнє освітлення у Дніпрі "порозумнішали"

У Дніпрі активно модернізують світлофори та електромережі зовнішнього освітлення на вулицях та проспектах міста, що дозволяє ефективніше використовувати ресурси і час. Сьогодні, 30 жовтня, під час прес-конференції про це розповів заступник міського голови Михайло Лисенко, інформує Дніпроград.

Протягом року у місті осучаснили світлофори та об’єднали їх в одну спільну мережу. Тепер вони працюють через контролери та віддалену систему.

«Коли випадають рясні опади, зокрема сніг, доводиться вимикати світлофор на певних ділянках. Раніше це робилося вручну — приїжджала автовишка, ставилися сходи, фахівець відкривав блок і викруткою його вимикав. Зараз вже на 70% світлофорах встановлені автоматичні контролери, і усі вимкнення та включення робляться дистанційно», — розповів Михайло Лисенко.

На кожному світлофорі встановлені GPS-датчики, завдяки яким можна віддалено з’ясувати справність світлофору та перемикати режими. У наступному році на дистанційне керування планують перевести всі світлофори.

Також до кінця року по всьому місту буде встановлено 2000 світлодіодних світильників, термін їх експлуатації — 10 років. 

«Вони дають якісне освітлення і вимагають менших витрат. Єдиним недоліком LED-світильників є те, що для їх використання потрібно міняти все кріплення і дроти. Також ми закінчуємо роботу із встановлення датчиків на лініях електромереж зовнішнього освітлення. Зараз в КП «Міськсвітло» встановлено більше 60% датчиків. Тепер керівництво КП, сидячи у себе в приміщенні та дивлячись на табло, будуть бачити в якому стані робоча лінія мережі. На жаль поки неможливо дистанційно визначати де та який точно перегорів світильник. Але якщо ряд лампочок вийде з ладу, фахівці одразу це побачать», — розповів Лисенко.

Нагадаємо, у Дніпрі до кінця року побудують 11 нових світлофорів та нанесуть 500 км дорожньої розмітки.

Автор: Дарина ТВАРА