Світла голова: як Георгій Ардотелі заробляє на шампунь-барах

logo

Мешканець Дніпра залучив покупців до створення засобу для миття волосся

Перші 150 мл шампуню бізнесмен Георгій Ардотелі приготував на власній кухні. «Взяв у технолога баночки з інгредієнтами, розігрів каструлю і, озброївшись шприцом, почав змішувати. Я все обов’язково маю зробити власноруч», – ділиться він.

Створений засіб для миття волосся бізнесмен зразу випробував на собі: воно нічим не пахло – забув віддушку.

Ідею підказали результати досліджень

Георгій Ардотелі прийшов у індустрію краси як імпортер. З 2008 року він займається дистрибуцією натуральної органічної косметики. Портфель об’єднує 28 брендів. З 2014-го року відкрив виробництво власних продуктів, які реалізовуються під трьома торговими марками у власній мережі магазинів ECOLIFE.

K.Fund Media

Приблизно в цей час і сталася пригода з самостійним приготуванням шампуню на кухні. Звичайно ж остаточна рецептура створювалася не на кухні і не Ардотелі, а всією його командою в спеціальних лабораторіях.

«Ми не тестуємо продукцію на тваринах – лише на собі», – посміхається бізнесмен. Пару років назад Ардотелі вирішив оптимізувати асортимент продукції і замовив проведення дослідження споживчих переваг. Потім ще одне. І ще. Дослідження показали, що українцям в шампунях не вистачає індивідуальності. Це наштовхнуло бізнесмена на ідею створення шампунь-бару, у якому клієнти могли би створювати засіб для догляду за волоссям на свій смак.

Реалізація задумки тривала чотири місяці

Від ідеї до відкриття першого шампунь-бару минуло чотири місяці. Перший ORGANIC SHAMPOO BAR відкрився у 2015 році в одному з дніпропетровських магазинів Ардотелі. Спочатку створили дві базові основи: для жирного і сухого волосся, а також підібрали вісім екстрактів трав, які клієнт може додавати на свій смак.

Ми не тестуємо продукцію на тваринах – лише на собі

Компоненти для косметичних основ імпортуються з Німеччини. В Україні такого виробництва поки немає.А ось екстракти трав в шампунь-барі – всі місцеві.

За задумом, до основи, об’ємом 210 мл, можна додати чотири екстракти по 10 мл. Однак на практиці клієнти воліють  скромніші «букети»: беруть пару, але в подвійному обсязі. Вартість запуску проекту склала 50 тис. грн.

Мінімізувати витрати вдалося завдяки матеріалу, з якого зроблений бар, – картону. Але на ньому зупинився вибір не тільки через ціни: по-перше, екологічний матеріал підтримував концепцію, по-друге, один з паралельних проектів підприємця був присвячений саме виготовленню картонних меблів.

Основні покупці – жінки

Не обійшлися і без проблем. В процесі роботи з’ясувалося, що якщо коктейлі збовтувати вручну, то шампунь сильно «заповідрюється». При цьому встановити, як на виробництві, вакуумний насос, що виштовхував би бульбашки, виявилося нема як.

K.Fund Media

Тому довелося вигадувати і створювати компактну мішалку: в ній горизонтально розташовані флакони спочатку крутитися за годинниковою стрілкою, а потім проти неї.

«А якщо у бармена гарний настрій, то може крутитися і «вісімкою», бульбашок однаково не буде. Зате викликає у клієнтів WOW-ефект», – розповідає співрозмовник.

Основні відвідувачі шампунь-барів – жінки, які користуються натуральною косметикою і ведуть здоровий спосіб життя. Для себе клієнтки найчастіше міксують обліпиху та липу, а коли  замовляють шампунь для чоловіків, додають дуб і кропиву.

Окрема аудиторія – вегетаріанці та захисники тварин.

Їх в шампунь-барах приваблює відсутність продуктів тваринного походження, а також те, що косметика не тестується на піддослідних тваринах. За останній рік відсоток таких клієнтів шампунь-барів значно виріс і становить не менше 15% від загального потоку покупців.

Для цієї цільової аудиторії Ардотелі збирається найближчим часом навіть поставити на флакон відповідний значок «vegan» – щоб посилити тенденцію.

Нова ідея – професійний шампунь-бар

Зараз в Україні працює 16 шампунь-барів: в Дніпропетровську, Одесі, Києві та ще кількох містах. Дев’ять розташовані в магазинах Ардотелі, інші – в партнерських магазинах косметики і парфумерії.

K.Fund Media

«Ми працюємо по франчайзингу. Покупці франшизи – власники магазинів. Адже крім всього іншого шампунь-бар, як новинка, привертає додаткову аудиторію. Аналогів йому в Україні немає», – підкреслює підприємець.

Ціна франшизи становить 50 тис. грн, а розмір роялті – 5%. Однак умови співпраці скоро планують переглядати. Вартість запуску за останній рік зросла. Тим паче, що в планах вихід на новий сегмент В2В: зараз Ардотелі в процесі розробки дорожчого, професійного шампунь-бару, заточеного під салони краси.