Суди не визнали вимоги податківців до Дніпровського меткомбінату на понад 400 мільйонів

logo

Суди не визнали вимоги податківців до Дніпровського меткомбінату на понад 400 мільйонів

Центральний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Східного міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків та залишив без змін ухвалу Госпсуду Дніпропетровської області, якою в рамках справи про банкрутство ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» були відхилені грошові вимоги податківців до вказаного підприємства на 412,7 млн грн.

Відповідне рішення суд ухвалив 28 грудня, передає Finbalance.

Зазначається, що ухвала суду першої інстанції була мотивована тим, що надані податківцями податкові повідомлення-рішення та витяги із актів перевірок не є належними та допустимими доказами, з огляду на те, що висновки про встановлені під час перевірки порушення з боку боржника зроблено контролюючими органами не на підставі аналізу наданих боржником для перевірки первинних документів, а виключно на підставі аналізу податкової інформації про контрагентів боржника та інших платників податків по ланцюгу постачання товарів/робіт та послуг контрагентів боржника.

Окрім того, суд першої інстанції встановив, що частина заявлених кредитором грошових вимог вже сплачена боржником (116,4 млн грн), а частину заявлених вимог скасовано за результатами адміністративного та судового оскарження (292,85 млн грн).

Апеляційний госпсуд також зазначив, що «місцевий господарський суд дійшов аргументованого висновку про відхилення заявлених грошових вимог у розмірі 412 675 524,60 грн у повному обсязі».

Зокрема, в суді наголосили, що акти перевірки містять лише власні суб`єктивні висновки перевіряючих та є носієм інформації що підлягає доказуванню, а кредитором не надано будь-яких доказів, що підтверджують достовірність інформації щодо встановлених порушень.

Нагадаємо, у липні 2021 року група «Метінвест» Ріната Ахметова та Вадима Новінського через ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод» (ДКХЗ),придбала цілісний майновий комплекс (ЦВК) ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» (ДМК) за 9,17 млрд грн. «Метінвест» був єдиним учасником аукціону з продажу майна підприємства в рамках процедури його банкрутства.

Водночас «Метінвест» сам є кредитором ПАТ «ДМК», отже принаймні частина сплачених на аукціоні за майно комбінату коштів повернеться холдингу Ахметова.

Перед цим, 20 травня, Антимонопольний комітет дозволив нідерландській Metinvest B.V. опосередковано придбати у власність активи у вигляді цілісного майнового комплексу ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» (ДМК) за умови дотримання ряду обмежень.

Згодом виявилося, що ДКХЗ з групи в «Метінвест» ще в 2018 році викупив три доменні печі Дніпровського меткомбінату, а також трансформаторну підстанцію, що могло зменшити конкуренцію на аукціоні з продажу майна комбінату.

Основними акціонерами «Метінвесту» є група «СКМ» Ріната Ахметова (71,24%) і «Смарт-холдинг» Вадима Новинського (23,76%), які спільно керують компанією. ТОВ «Метінвест Холдинг» — керуюча компанія групи «Метінвест».

ДМК був одним з найбільших виробників сталі в Україні з металургійним виробництвом повного циклу. Виробничі потужності ЦВК ДМК дозволяли вирбляти 3,9 млн тонн сталі на рік.