Суддя з Дніпра поскаржився на активістів, які погрожують йому НАБУ і нарами

logo

Суддя з Дніпра поскаржився на активістів, які погрожують йому НАБУ і нарами

До Вищої ради правосудя надійшо повідомлення від судді Красногвардійського районного суду Дмитра Черкеза про втручання у його професійну діяльність. Про це повідомив прес-центр судової влади, передає Дніпроград.

Він повідомив, що 4 жовтня 2018 року до його службового кабінету силоміць увірвався чоловік та запитав: «Скільки тисяч доларів, п’ять чи більше, ви взяли у банку «Конкорд»?»

Дмитро Черкез зауважив, що якщо громадянин ставить йому як судді такі запитання, то його дії матимуть наслідки, передбачені законом. На усі прохання залишити кабінет і не заважати виконувати службові обов’язки громадянин не реагував, записуючи розмову на мобільний телефон, стверджуючи: «Про все буде повідомлено НАБУ», «…усі будуть на нарах…».

Суддя вважає, що громадянин вчинив зухвалі, протиправні дії, які мають ознаку втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя.

Окрім того, за словами Дмитра, протиправна поведінка вказаного чоловіка є систематичною, її неодноразово розглядала Вища рада правосуддя на підставі повідомлень суддів міста Дніпра про втручання в їхню професійну діяльність. Як зазначає Черкез Д.Л., за результатами розгляду таких повідомлень ВРП дійшла висновків про наявність усіх ознак втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та зверталася з відповідними поданнями до Генеральної прокуратури України.

На думку Черкеза, такі факти є підставою для звернення до ВРП для вирішення питання вжиття заходів щодо втручання фізичної особи у професійну діяльність судді.  

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддею фактів та ухвалено відповідне рішення.

Автор: Іван МУРАХА