Сучасні операційні та новітнє реабілітаційне обладнання: як працює хірургічний корпус Центру матері і дитини ім. Руднєва

logo

Сучасні операційні та новітнє реабілітаційне обладнання: як працює хірургічний корпус Центру матері і дитини ім. Руднєва

Декілька місяців тому у Дніпрі відкрили після реконструкції новий хірургічний корпус Центру матері і дитини ім. Руднєва. Будівництво тривало півтора роки, на ремонті роботи витратили бльзько 200 мільйонів гривень. Ще понад 100 мільйонів гривень використали для оснащення корпусу необхідним обладнанням. Нині тут розташовані реабілітаційне відділення, віділення хірургії голови та шиї, дитяче ортопедичне відділення, дитяче кардіохірургічне віділлення та операційна палата. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

Серед обладнання, яке дозволяє проводити реабілітацію — апаратний комплекс «Тімоко», який дозволяє дітям з різними порушеннями розвитку координувати функції зору, руху, тренувати пам’ять та увагу, а дітям з розладами поведінки тренувати функцію зосередження.

У центрі наявна підвісна система «Павук», яка дозволяє, використовуючи антигравітаційні умови, створити необхідну предиспозицію для стимуляції рухового розвитку дитини. Її використовують для реабілітації дітей зі спастичністю м’язів, церебральним паралічем та дітей, які перенесли операції.

Крім того, тут можна знайти м’ячі, які допомагають дитині зміцнити систему осів скелету, а також спеціальний колекс для тренування рук і ніг «Мотомет».

«Оскільки ми лише нещодавно почали активно викристовувати ці прилади, ми маємо лише декілька місяців досвіду. Але з того що ми бачимо, і з того, що нам розповідають батьки, вони задоволені. Обладнання досить ефективне», — зазначила завідувач дитячого реабілітаційного відділення хірургії Центру матері і дитини ім. Руднєва Наталія Красовська.

У корпусі хірургії Центру матері і дитини ім. Руднєва нині наявні кардіохірургічна операційна, яка дозволяє працювати, як з апаратом штучного кровооббігу, так і проводити відкриті невеликі операції.

Найбільшою гордістю Центру лікарі вважають ангіограф — апарат, за допомогою якого можна проводити і лікувальні процедури, і діагностичні. За їхніми словами, променеве навантаження для дітей тут практично відсутнє — воно не перевищує навантаження від звичайного комп’ютера або ж телевізора. При цьому, роздільна здатність апарату настільки висока, що лікар може побачити найдрібніші судини і проводити хірургічні втручання на будь-яких пацієнтах будь-якого віку.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі обіцяють відкрити 29 нових амбулаторій.

Автор: Домінік ФРАНКО