Студенти з Дніпра взяли участь у міжнародному Воркшопі, створивши унікальні проєкти

logo

Студенти Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» взяли участь у міжнародному воркшопі «Global Capstone Design 2024». Вони мали змогу створити корисні для суспільства проєкти та обмінятися досвідом з корейцями, чехами та поляками.

Про це Відкритому розповіли учасники міжнародного воркшопу – кандидатка технічних наук, доцентка кафедри інформаційних технологій та комп’ютерноїінженерії Дніпровської Політехніки Тетяна Булана та студенти Аделіна Дьякова й Андрій Чуб.

Студенти з Дніпра взяли участь у міжнародному Воркшопі, створивши унікальні проєкти - рис. 1

Цьогоріч вТехнічному університеті м. Острава (Чеська Республіка) відбувся Global Capstone Design Workshop. Під керівництвом найкращих професорів та фахівців провідних чеських, корейських та польських закладів вищої освіти в ньому взяли участь семеро студентів НТУ “Дніпровська політехніка”.

“Це неймовірні можливості, неоціненний досвід співпраці в інтернаціональних командах, круті результати для наших студентів. Через стрімкий ривок технологій та зростання конкуренції важливозалишатися в інформаційному полі, не боятися виходити у public space, уміти не лише створювати цікаві проєкти, але й їх презентувати. У намаганнях масштабуватися без правильних комунікацій складно досягнути успіху, тому саме правильна стратегія комунікативних процесів є одним із визначальних факторів у цьому напрямі, щоб упевнено рухатися вгору. Ця програма є корисною, оскільки забезпечує незабутні спогади та цінний досвід для кожного учасника проєкту – як для викладачів, так і для студентів.Той досвід спілкування і співпраці, який отримали студенти з різних країн світу, стане незабутнім спогадом і створить для них прекрасну можливість в подальшому зайняти чільне місце в суспільстві”, – розповідає Тетяна Булана.

Студенти з Дніпра взяли участь у міжнародному Воркшопі, створивши унікальні проєкти - рис. 2

Тетяна Булана

Міжнародний воркшоп проводиться вже вдруге, але цього разу в ньому взяли участь більше університетів та студентів з Європи. Для Дніпровської політехніки такийдосвід був новим, і участь вони брали вперше. Вони виявилися справжніми поліглотами і вільно спілкувалися з корейцями, чехами та поляками.

“Моїм персональним проєктом було – розробка, створення і налаштування системи кріплення малогабаритного вантажу для внутрішньо-міських перевезень. Це допоможе полегшити і покращити ситуацію з логістикою всередині міста. Були й інші проєкти, які пов’язані з автомобілями. Наприклад, створення системи для підігріву та вентиляції сидінь, щоне мають більшість автомобілів. Був і проєкт з розробки покращеної системи безпеки в транспорті, який дуже важливий для зменшення кількості ДТП. Інша команда розробляла робота-собаку, який міг би пересуватися сходами. Він може замінити в подальшому сервіси доставки”, – розповідає Андрій Чуб.

Студенти з Дніпра взяли участь у міжнародному Воркшопі, створивши унікальні проєкти - рис. 3

Андрій Чуб

Підготовка до цієї події тривала протягом 10 тижнів, спочатку онлайн. А вже потім дніпряни зустрілися з усіма командами очно, в місті Острава Чеської Республіки. Уворкшопі брали участь 5 прогресивних університетів Кореї. Учасники презентували багато розробок на тему допомоги людству в майбутньому.

“Мені дуже сподобалася єдність усіх учасників та ставлення до нас і нашої країни. Ми вчили один одного мови і ділилися своїми навичками в науці. Нашими проєктами дуже зацікавилися. Ми мали постійну підтримку від менторів, професорів усіх університетів. Вони допомагали, давали поради і рекомендації для того, щоб презентації пройшли на вищомурівні й без технічних негараздів. Там було багато чого нового для нас, те, що є у Кореї, і нема в Україні. Тому цей досвід дійсно неоціненний для майбутнього наших країн”, – наголошує Аделіна Дьякова.

Студенти з Дніпра взяли участь у міжнародному Воркшопі, створивши унікальні проєкти - рис. 4

Аделіна Дьякова

Надалі студенти з Кореї представлятимуть заявлені проєкти європейській спільноті. Дніпровська Політехніка вже має домовленість про підписаннямеморандуму подальшої співпраці з ними. Наразі команда наших студентів готується брати участь у міжнародних змаганнях з технічних наук.

Більше дивіться у відео:

Підписуйтеся нанаш Телеграм-канал і сторінку Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Дніпра.