Студенти Дніпровської політехніки обмінюються досвідом з німецькими «колегами по цеху»

logo

Студенти Дніпровської політехніки обмінюються досвідом з німецькими "колегами по цеху"

До Дніпра завітала делегація німецьких студентів, які на прикладі студентського самоврядування Дніпровської політехніки вивчають «родзинки» самоорганізації українського ВНЗ, повідомляє Дніпроград.

Зокрема, в Дніпро завітали представники Технічного університету Дрездена та Фрайбергської гірничої академії. Німецькі студенти вже протягом трьох років регулярно відвідують Дніпровську політехніку в рамках проекту «Тандем-партнерство Україна-Німеччина». За цей час обидві сторони постійно обмінюються досвідом студентського самоврядування у навчальних закладах.

За словами Франко Кунстманн, студентки Фрайбергської гірничої академії, для неї є унікальним те, що студенти політехніки не обмежені суворими обов’язками і працюють суто за власною ініціативою.

«В нас робота студентського самоврядування чітко регламентована. Зокрема, ми обов’язково маємо збиратися раз на тиждень аби обговорити проблеми студентів. Це наш обов’язок, який прописаний у документах. В Дніпровській політехніці студентів нічого не зобов’язує це робити, але вони все одно, з власної ініціативи проводять такі зустрічі та вирішують проблемні питання», — зазначила гостя з Німеччини.

У свою чергу, проректор з наукової роботи НТУ Дніпровська політехніка Юрій Хоменко зазначив, що такі зустрічі — найкращий досвід для розвитку обох країн.

«Безпосереднє спілкування німецьких та українських студентів дозволяє їм не тільки особисто відкривати нові можливості в розвитку студентського життя, а і налагоджувати зв’язки, які можуть стати у нагоді в майбутньому. Таке спілкування і є справжньою інтеграцією в європейську родину», — зауважив Хоменко.

Він також додав, що в політехніці зацікавлені у тому, аби перейняти німецький досвід організації студентських гуртожитків, які мають перетворитися на кампуси.

«Я вважаю, що нинішня організація життя в гуртожитку — це радянський рудимент і ми маємо відходити від того, щоб студенти не займалися господарськими справами поза навчанням. Ми маємо переймати досвід німецьких кампусів, де вся організація проживання студентів лежить на плечах відповідних фахівців», — зазначив проректор.

Разом із цим, німецькі студенти переймають досвід і в українців. Зокрема, в плані державного фінансування студентського самоврядування. За словами Юрія Хоменка, студентські організації в Німеччині існують за рахунок благодійних внесків, тож підтримка з бюджету для них є новинкою.

Автор: Антон МОРОЗ