Стратегії розвитку має розробити кожна громада – директор Дніпропетровського ЦРМС

logo

Як грамотно мріяти? Для об’єднаних територіальних громад це, насамперед — так будувати стратегічні плани, щоб вони знайшли реальне втілення.

Про це йшлося під час дводенного семінару-тренінгу «Стратегічне управління розвитком новоутворених ОТГ», який відбувся за ініціативи Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Аналіз громад, які утворилися у 2015-2016 році, показав, що чотири дніпропетровські громади потрапили до десятки спроможних громад України в рейтинг Мінрегіонбуду саме завдяки розробленим і затвердженим стратегіям розвитку, які ефективно впроваджуються», — зазначила директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.

В 2107 році експерт ЦРМС з муніципальних послуг Олена Гладка розробила методику визначення прогресу реалізації стратегій ОТГ, якою наразі користуються всі громади області. «Наша мета — активніше долучати новоутворені ОТГ до написання та розробки стратегії свого розвитку», — зазначила Тертишна.

Сьогодні на Дніпропетровщині з 56 громад 14 – вже мають стратегії, ще 5 – замовили їх підготовку в Агенції регіонального розвитку, 4 співпрацюють з DOBRE. Сім громад працюють над документами з експертами Дніпропетровського ЦРМС.

Під час тренінгу експерти ЦРМС Олена Гладка та Ігор Мамонов ознайомили спеціалістів громад, відповідальних за управління проектами та стратегічний розвиток, з методами та інструментами розробки стратегії. Зокрема, як знайти однодумців серед активних мешканців громад, як сформувати робочі групи для розробки стратегії, як скласти календарний план, а також провести стратегічний аналіз територій.

Мамонов зазначає, що стратегію слід розуміти не просто як прогноз або планування своїх дій, а як елемент власної організації громади і готовність працювати за визначеними напрямами. «Ви всі є лідерами у своїх громадах, ви кудись ведете людей, щось їм показуєте, щось до них доносите. І ви маєте бути настільки організовані, щоб працювати з людьми і мати можливість покращувати умови життя. Стратегія – це не суворий план дій на 5 років. Це елемент кращої організації», — наголосив він.

Він нагадав, що в державному бюджеті закладено 38 мільярдів гривень на розвиток територій. Міжнародні донорські організації готові направити в громади ще до 12 млрд грн. «Наперед виходить питання не грошей, а спроможності громад. Ми маємо користуватися цією можливістю», — говорить Мамонов.

Семінар-тренінг «Стратегічне управління розвитком новоутворених ОТГ» / Фото: М’якшиков Микола. Укрінформ

Минулого року на розвиток Дніпропетровщини з державного бюджету було виділено майже 1,5 млрд грн, з них 135 млн – на розбудову об’єднаних громад. Також у 2017 році місцеві бюджети об’єднаних громад Дніпропетровщини отримали 1,3 млрд грн. Порівняно з 2016-м доходи громад зросли на 32%. Фінансовими лідерами є Слобожанська, Вербківська, Богданівська й Новоолександрівська громади.

Читайте також: Представників ОТГ на Закарпатті переконували активніше об’єднуватися

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.