Стратегічне підприємство Січеславщини «АХПС» можуть неочікувано приватизувати в інтересах монополіста

logo

Стратегічне підприємство Січеславщини "АХПС" можуть неочікувано приватизувати в інтересах монополіста

Сьогодні, 21 лютого, під час засідання постійної комісії з питань комунальної власності та ЖКГ окремі депутати раптово вирішили ініціювати приватизацію стратегічно важливого підприємства «Аульська хлорпереливна станція». Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

З такою інціативою виступив член комісії Павло Кравченко. За його словами АХПС хоче приватизувати приватне акціонерне товариство «ДніпроАзот», яке звернулося до обласної ради з відповідним проханням.

Варто зазначити, що це питання було винесено на розгляд комісії раптово, з голосу, без будь-якого попереднього вивчення чи мотивації,  під самий кінець засідання. Не дивно, що така неочікувана ініціатива викликала обурення серед окремих депутатів й присутніх фахівців з питань управління комунальним майном.

Наразі майновий комплекс АХПС знаходиться у комунальній власності громади області й успішно здається в оренду трудовому колективу. Угода про оренду укладена на довгі роки вперед, але чомусь сьогодні один із депутатів вирішив підняти питання про приватизацію зазначеного майна на користь «ДніпроАзоту», порушуючи будь-які процедурні моменти.

Не зважаючи на дивний характер запропонованого рішення, у комісії знайшлися депутати, які підтримали таку ініціативу і дозволили включити АХПС в перелік комунального майна, що підлягає приватизації. Зокрема, це підтримали люди з орбіти радника міского голови Дніпра Геннадія Корбана: Андрій Смирнов та Віталій Погосян, а також Тетяна Юревич, яка на даний час є підсудною за звинуваченням у хабарництві. Всі троє є депутатами від партії УКРОП, головою обласного осередку якої є Корбан. Підтримали їх також депутати від Опозиційного блоку.

Таким чином, вже завтра під час сесії Дніпропетровської обласної ради депутати можуть проголосувати за те, щоб віддати стратегічне підприємство, яке забезпечує хлором для очищення питної води чи не половину України, в приватні руки «ДніпроАзоту». Чи дозволять собі обласні депутати піти на такий крок — покаже завтрашнє голосування.

У свій час через зупинку виробництва хлору на «ДніпроАзоті» саме АХПС постачало водоканалам усієї України реагент, що дозволяло зберегти постачання питної води для майже 20 мільйонів громадян.

Як зазначила представниця Аульської хлорпереливної станції, колектив підприємства буде відстоювати свої права і не допустить реалізації незаконного рішення про приватизацію станції.

Варто зазначити, що АХПС не раз ставала жертвою рейдерства та інформаційних атак. Зокрема, такі атаки пов’язували з місцевим політиком та бізнесменом Геннадієм Корбаном та міським головою Дніпра Борисом Філатовим.

Автор: Орест СУХОДОЛЬСЬКИЙ