Столітній собор на Дніпропетровщині став пам’яткою національного значення

logo

Столітній собор на Дніпропетровщині став пам’яткою національного значення

Ще один собор на Дніпропетровщині став пам’яткою національного значення.

Новости Днепра про Столітній собор на Дніпропетровщині став пам'яткою національного значення

Кабінет Міністрів України постановою № 337 від 26 березня вніс до Державного реєстру нерухомих пам’яток України будівлю Миколаївського собору, що розташований на вулиці Соборній у Кам’янському.

Собор святого Миколая Чудотворця — катедральний собор Кам’янськоїєпархії Української православної церкви Московського патріархату. Збудований у 1894 році, храм пережив прихід радянської влади, війну та декілька добудов.

Храм збудували на честь царя, але основні кошти на будівництво церкви було виділено правлінням металургійного заводу. Гроші збирали також із зарплатні працівників. Щомісяця заводчани відраховували по пів процента на будівництво, а потім і на утримання храму.

Автор проєкт храму, єпархіальний архітектор Л.А.Бродницький,використовував у його зовнішньому декорі давньослов’янські мотиви. Церква була збудована із жовтої черкаської цегли. У 1929 році в часи антирелігійної компанії храм був закритий, в його приміщеннях розташувався Музей революції. Церква відновила свою роботу з початком німецької окупації міста в 1941 році і проіснувала до 1960 року, коли вона знову була передана музею. І тільки у 1988 році споруда була повернута православній громаді.

У 2011 році Свято-Миколаївський собор стає кафедральнимсобором новоствореної Дніпродзержинської єпархії Української православної церкви Московського патріархату.

Читайте також:

У Дніпрі проводять безкоштовні екскурсії, де можна дізнатися маловідомі факти про місто: як записатисяСтрілянина у Самарському районі Дніпра: є постраждалі, що кажуть у поліціїУ Дніпропетровській області масово прокидаються змії та гадюки

Новости Днепра про Столітній собор на Дніпропетровщині став пам'яткою національного значенняУкраїнськаНовости Днепра про Столітній собор на Дніпропетровщині став пам'яткою національного значенняРусский

Автор:

У нагірній частині Дніпра припинено водопостачання: деталі

Новини Дніпра

Сьогодні 07:00

Якщо є можливість, краще зробіть трішки запасів води!

Дніпропетровщина у лідерах серед областей за кількістю релокованих бізнесів

Новини Дніпра

Вчора 22:03

Дніпропетровщина у ТОПі областей, куди переїзджають бізнеси.

У Дніпропетровській області пішоходи, яких ледь не збили, викрали авто у водія

Новини Дніпра

Вчора 21:27

На Дніпропетровщині пішоходи нібито кинулися під колеса авто та викрали…

У Дніпрі в сотнях квартир у квітні відключатимуть газ: усі адреси

Новини Дніпра

Вчора 20:46

У Дніпрі у квітні вимикатимуть газ.