Стародавні нащадки: дніпрянам розповіли про скіфів, які населяли територію нашого регіону

logo

Стародавні нащадки: дніпрянам розповіли про скіфів, які населяли територію нашого регіону

Вчора, 10 квітня, в Січеславській Просвіті відбулася перша лекція, присвячена одному із найвідоміших та водночас найзагадковіших народів, що заселяв територію сучасної України — скіфів. Про це з місця події повідомляє Дніпроград.

Ознайомила мешканців Дніпра з історією існування скіфів науковець Олександра Ромашко, яка вже не один рік присвячує своє життя дослідженню цього народу.

Скіфи прийшли на терени північного Причорномор’я із території Передньої Азії, захопивши із собою частину культури того регіону. Олександра Ромашко зазначає, що за історичними переказами скіфи прийшли на територію України зазнавши нищівних ударів у політичній боротьбі з сусідами — їхня знать була перебита, а сам народ перебував у моральному занепаді. Проте, велика кількість археологічних знахідок свідчить про те, що скіфський народ швидко відновив свої сили і закріпився на новій території.

Геродот присвятив скіфам цілий том своїх історичних робіт. Він зазначає, що скіфи ділилися на 15 різних класів, які вели той чи інший спосіб життя. Зокрема, це Царські скіфи, скіфи-кочовники, скіфи-землероби тощо.

На півдні України до нашого часу зберігалися десятки курганів скіфських вождів, які вражають своїми масштабами та культурним спадком, переданим у вигляді прикрас і зброї, похованих разом із древніми вождями.

Дослідження скіфів почалося ще у ХVIII столітті та триває до нашого часу.

Але наразі для детальної археологічної роботи хоча б на одному кургані потрібні значні кошти, тож більшість стародавніх могил чекають свого часу або страждають від діяльності чорних археологів.

Автор: Антон МОРОЗ