Стало відомо, чия фірма експлуатувала Карачунівське водосховище

logo

imageДніпропетровська облпрокуратура у грудні-2021 заявила, що припинила незаконне використання Карачунівського водосховища вартістю понад 400 млн грн – найбільшого джерела постачання питної води мешканцям Кривого Рогу.

Як виявилося, водойму експлуатує ТОВ «Карачунівське рибоводне господарство» (код 36607305).

Перед подачею прокуратурою позову до суду, бенефіціаром ТОВ перестала бути рідна сестра голови Дніпропетровської місцевої прокуратури №3 Борисова Сергія Семеновича – Єрьоменко Галина Семенівна.

Потім прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Дніпропетровської обласної прокуратури домоглися в суді першої інстанції (рішення не вступило в законну силу) заборони використання Карачунівського водосховища для здійснення рибогосподарської діяльності.

«Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив позовні вимоги прокуратури та заборонив товариству з обмеженою відповідальністю використовувати водосховище площею 4.500 га вартістю майже 407 мільйонів гривень для рибогосподарської діяльності. Крім того, товариство зобов’язано повернути водний об’єкт державі.

Прокуратурою доведено, що водосховище є джерелом питного водопостачання і його використання для такої діяльності не можливе», – йшлося в пресрелізі.

В Держреєстрі судових рішень вказано: ТОВ «Карачунівське рибоводне господарство» заявляло в суді, що з 2009 року здійснює рибогосподарську діяльність і йому надані у користування лише водні біоресурси, а не водний об`єкт чи земля під водою Карачунівського водосховища.

Керівник «Зеленого патруля Криворіжжя» Іванченко Сергій Володимирович розказав «Лицам», що організація роками скаржилася на «Карачунівське рибоводне господарство».

Активіст Іванченко сказав:

«Є Водний кодекс. Згідно Водного кодексу, стаття 51, у джерелах питної води заборонено займатися рибоводством.

Вони займалися з 2009 року за допомогою прокурора Борисова. 60% акцій в цій фірмі він оформив на свою рідну сестру.

А мєнти як мєнти, з Дніпра подзвонили, сказали: «Не вздумайте!..», і вони мовчали по стійці смирно.

А по закону чітко зрозуміло. 51-ша стаття. Відкривай Водний кодекс!

Куди ми тільки не зверталися! І Президенту я писав, а відповідь мені надійшла від дільничного: «Порушень не виявлено».

Чого їх зараз «притиснули», не знаю. Можливо, мало давали. Можливо, переділ власності.

Карачуни (Карачунівське водосховище – авт.) повинні зараз належати, за законом, ОТГ. Область повинна передати ОТГ. Кабінет міністрів згідно Земельного кодексу, статті 117, постановив, що землі повинні бути передані в ОТГ.

А поки вздовж Карачунів охорона фірма озброєна їздить з автоматами. Охороняє вісім чи дев’ять бригад «Карачунівського рибоводного господарства», і вони виловлюють все підряд, а водойма потім «цвіте».

В нас «Зелений патруль», там до 50 людей, можемо в будь-який момент прийти на допомогу прокуратурі або поліції, щоб цей бєзпредел припинився».

Також Сергій Іванченко додав, що є варіант для «Карачунівського рибоводного господарства», як не втратити бізнес.

«Якщо фірма хоче, потім може звернутися в ОТГ, щоб їм надали землю під озером в оренду. Чи частину. Сплачуйте в ОТГ гроші! Рибоводством не можна займатися, але є інша процедура: очищення водойми.

Літом, коли дуже сильно розростаються водорості, вода «цвіте». Щоб цього не відбувалося, балансоутримувач водойми з фірмою заключає договір, щоб ті запустили мальків риби, ті мальки поїдають водорості… Бо немає інших методів.

А потім рибу, яку запустили, відловлюють і отримують частину цієї риби. Така процедура є дозволеною», – зауважив активіст.

Раніше «Лица» повідомляли: