Справу родини Вілкулів в ефірі телеканалу розглядала прокуратура

logo

Справу родини Вілкулів в ефірі телеканалу розглядала прокуратура

Справу Вілкулів у прямому ефірі розглянула прокуратура. Родина одіозних батька та сина потрапила на розгляд Громадської прокуратури — передачі, яка виходить на телеканалі ZIK.

Під час ефіру разом з командою адвокатів, юристів, екс-слідчих і прокурорів правозахисник Віталій Купрій розробляє план досудового розслідування по кожному епізоду і вимагатиме у справжніх правоохоронців його виконання. 

Цього разу на стіл до Громадської прократури потрапила справа про злочини, вчинені за часів Януковича його вірними посіпаками — Юрієм та Олександром Вілкулами.

Нагадаємо, що нещодавно Рада не зібрала голосів аби зняти з Олександра Вілкула недоторканність. Її зняття було необхідне для розслідування порушень, вчинених екс-посадовцем, який нині сховався за депутатську недоторканність. Зокрема, про прийняте у 2010 році з порушенням норм рішення про зміну нормативно-грошової оцінки землі розповів криворізький підприємець Владислав Штефан, який має багаторічний досвід боротьби із родиною регіоналів.

Як зазначається у сюжеті, у 2010 році, з приходом до влади родини Вілкулів, Кривий Ріг одразу зазнав певних господарських змін. Передусім, команда регіоналів прийняла рішення про збільшення втричі нормативно-грошової оцінки землі, яка регулює відносини між місцевою владою та суб’єктами господарювання. 

За словами місцевого активіста Владислава Штефана, це було економічно необґрунтовано, а теза “збільшення орендної плати — збільшення розміру бюджету” була лише маніпуляцією містянами. Адже орендна плата за землю збільшилася лише для малого та середнього бізнесів. А з власниками великих підприємств, яких у промисловому Кривом Розі чимало, міська влада просто домовилась. 

“Враховуючи ті злочини, які були скоєні при розробці нормативно-грошової документації та введенні її у дію голосуванням на сесії міськради, ми з впевненістю можемо говорити про те, що був певний інтерес зробити саме так”, — додав підприємець.

Також активіст зазначив, що на території Кривого Рогу розміщено чимало підприємств з орбіти великого бізнесу Ахметова, з яким Олександр Вілкул тривалий час співпрацював і з яким його пов’язують спільні партійні інтереси.

Підприємці писали заяви до правоохоронців, посадових осіб. У судовому порядку є підтвердження злочинним діям при затвердженні вищезазначеного документа та наявна відкрита кримінальна справа, по якій здійснено економічну експертизу. Фігуранти — начальник управління земельних ресурсів Олександр Брезецький та два народні депутати від Опозиційного блоку — тодішні заступники міського голови Андрій Гальченко та Костянтин Павлов. Втім, досі жоден з них не відповів за Законом за скоєні злочини.

Активність  у викритті оборудок, втім, виявилась небезпечною для життя: у 2016 році, напередодні перевиборів, Штефан отримав сім кульових поранень з бойового пістолета і пов’язує це зі своєю громадською позицією. Нападника поліція знайшла на диво швидко — «злочинець» сам прийшов до правоохоронців і зізнався  у скоєному. За його словами, напад на Штефана він вчинив «на грунті особистої неприязні», що є абсурдним, адже підприємець стверджує, що ніколи не бачив і не спілкувався з нападником. 

Тож навіть через п’ять років після Революції Гідності регіонали, які володарювали в Кривому Розі за Януковича, почуваються безкарними і продовжують оборудки та залякування активістів, домовляючись на високому рівні про непритягнення до відповідальності.

Після розгляду справи Вілкулів командою Громадської прокуратури матеріали будуть передані до компетентних органів в якості депутатського запиту.

Автор: Домінік ФРАНКО