Справу банди павлоградських поліцейських досі не почали розглядати: адвокат і обвинувачений не прийшли на засідання

logo

image

Про це hromadske повідомили у суді.

На лаві підсудних наразі вісім підозрюваних експоліцейських поліції Павлограда. Серед них Дмитро Сердюк, який був очільником відділення під час затримання. Нам у коментарі він заперечив свою причетність до злочинів і заявив про фабрикацію справи.

«Я ні в чому не винний. Справа замовна. Ким? Це ми будемо далі озвучувати. Навіщо? Напевно комусь нецікава боротьба з організованими групами, наркозлочинністю», — сказав нам Сердюк.

Він запевняє, що лише місяць був на посаді та навіть не всіх знав за іменами, тому не міг організувати банду.

Адвокат обвинуваченого Сергій Сліпець зазначив, що після затримання підозрюваних влітку 2020 року суд за менше ніж годину відправив усіх під варту, не розбираючись у деталях підозри. Захисник не виключає, що це було на руку тодішньому керівництву Міністерству внутрішніх справ.

«Тоді якраз Аваков мав виступати у Верховній Раді, йому нібито збирались висловлювати недовіру, оскільки тоді був Кагарлик, стрілянина у Броварах, стрілянина в Одесі», — сказав адвокат.

Що за справа?

Влітку 2020 року у Павлограді правоохоронці провели масштабну спецоперацію із затримання керівництва відділення поліції. Усіх суд відправив під варту, але зараз випустив під заставу.

Усім фігурантам інкриміновано створення злочинної організації, перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, скоєння крадіжок та збут наркотичних речовин (ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 365, ст. 263, ст. 185, ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу України).

За даними слідства, протягом 2019-2020 років правоохоронці задля підвищення показників змушували громадян вчиняти злочини (крадіжки, зберігати наркотичні засоби, зброю тощо), здійснюючи на них психологічний тиск та насильство.

За це поліцейські нібито надавали потерпілим гроші та наркотики, а потім притягували їх до кримінальної відповідальності.