Спекотна погода та сухе повітря: у Дніпрі обговорили спільні кліматичні зміни України та Німеччини

logo

Спекотна погода та сухе повітря: у Дніпрі обговорили спільні кліматичні зміни України та Німеччини

Сьогодні, 6 червня, у Дніпрі стартувала дводенна українсько-німецька конференція, направлена на подолання викликів кліматичної адаптації. Близько 20 німецьких та українських експертів знайомлять учасників з найактуальнішою інформацією щодо змін клімату, їх наслідками для України та Німеччини, презентують стратегії та конкретні проекти з адаптації на національному, регіональному та місцевому рівнях. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

За словами Генерального консулу Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку Вольфґанґа Мьоссінґера, організації заходу сприяли декілька приводів. Зокрема, іноземні фахівці прагнуть проаналізувати існуючу наразі ситуацію зі зміни клімату в Україні та порівняти картину з Німеччиною. Крім того, конференція має на меті створити дискусію між експертами та громадськістю, а також обмінятися досвідом, як різні гілки влади можуть вплинути на екологічні проекти.

«У Німеччині ми теж боремось зі схожими проблемами. Наприклад, із тим, що стає більш тепла температура, сухіше повітря, з’являється  багато екстремальних проявів природи — йдуть сильніші дощі. Окрім того, важливою стає проблема зі здоров’ям. Також треба зробити висновки, пов`язані із впливом зміни клімату на сільське господарство», — додав консул.

Із учасниками конференції ділились конкретними прикладами Магдебурга, яке називають містом-моделлю щодо відновлювальних джерел енергії, а також досвідом Федеральної землі Саксонія-Ангальт, яка вже 12 років займається проблемою адаптації до кліматичних умов.

«У цьому ми опублікували нову стратегію адаптації до кліматичних у мов і нову програму захисту клімату. Дуже важливо залучити всі соціальні групи і ланки до цих програм», — розповіла керівниця реферату зі змін та захисту клімату Бріґітте Швабе-Хаґедорн.

Українська сторона організаторів розповідала про те, які сфери міського життя найбільш вразливі до зміни клімату.

«На жаль, люди сприймають цю проблему як щосб відсторонене і те, що не стосується України. Втім, всі прогнози серйозні. І те, що ніхто точно не може сказати, які зміни нас чекають у майбутньому — і є головним меседжем. Але стихійні явища і порушення режиму опадів очевидні», — підсумував виконавчий директор ГО «Голос Природи» Євген Колішевський.

Завтра учасники конференції відправляться у Кам’янське, де матимуть змогу побачити заплановані та вже реалізовані заходи з кліматичної адаптації міста. 

Автор: Домінік ФРАНКО