Сміття, що поглинає Дніпро — як з ним боротися?

logo

Сміття, що поглинає Дніпро - як з ним боротися?

У Дніпрі  зафіксовано близько 200 нелегальних сміттєзвалищ, але офіційним є лише одне – полігон «Правобережний» площею 137 га. Він був розрахований на 25 років, з яких працює вже 5. З огляду на зростаючий обсяг відходів, можна спрогнозувати: сміттєзвалище витримає близько 10 років. Проблема утилізації сміття наразі є наскрізною для нашого міста. Про це повідомляє Дніпроград  з посиланням на Громадське ТБ Дніпро.

Щодня Дніпро продукує від 500 до 800 тон сміття, а на рік – 30 тис. тон. Вартість утилізації однієї тони сміття складає 81 грн 75 коп., а дніпрянам послуга обходиться у 9 грн 36 коп. Дніпрокомунтранс  – єдине підприємство, яке вивозить сміття у нашому місті. Влітку цього року департамент екологічної політики міськради планує провести конкурс, щоб обрати ще двох перевізників. Відомо, що міський голова Борис Філатов нещодавно відвідав Лондон, і наразі сподівається отримати 50 млн. доларів на побудову сміттєпереробки, біореактора та купівлю нових сміттєвозів.

Характерною особливістю Дніпра є балки, які розрізають правобережну частину міста. Ці місцевості дніпряни перетворили на сміттєзвалища. Начальник управління комунальної екології Ірина Козлова зазначає:

«Чистити схили балок механізованим способом важко. Це означає, що треба їх постійно засипати землею з бульдозера, тому що прибрати звідти сміття неможливо. Таке рішення проблеми є проектом з великими бюджетними грошима».

Як доповнила начальник управління комунальної екології, ситуація зі стихійним сміттєзвалищами у Дніпрі виглядає жахливо: 90% традиційного накопичення сміття виникає там, де хтось колись залишив пакет, або кинув недопалок. Причиною також може бути недбалість комунальних служб та нелегальні дії перевізників.

Посадовець додала: «Є реєстр звалищ. Ми напряму працюємо з Міністерством екології, яке створило інтерактивну карту таких місць. У ній фіксуються запити, які надсилаються жителями безпосередньо до Міністерства. Ці скарги повертаються назад до нас, а потім ми вирішуємо проблеми з конкретними сміттєзвалищами».

У Дніпрі наявна балка, яка знаходиться між проспектом Богдана Хмельницького та проспектом Гагаріна. Вона являє собою багаторічне старання місцевих мешканців, адже тут утворений ґрунт, і тепер, завдяки цьому, по цій вулиці можна проїхати машиною. Хоча раніше тут була вузька стежка.

«Найбільш ефективним у наших масштабах та при міському управлінні є сортування на полігоні, тому що, у разі розміщення кількох контейнерів  (скло, пластик тощо), треба розраховувати на дуже високу свідомість громадян. Спираючись на це, краще все сміття впорядкувати один раз оптом, аніж кожний вид сміття окремо. Це у великих міських масштабах. Якщо буде своє сортування, тоді ми зможемо говорити про переробні установи, або ж надсилати сміття у Харків, де вже є два заводи з переробки пластику», — зауважила Ірина Козлова.

Автор: Марія ФАРІОН