Сміливий крок. ВІЛ-позитивна криворожанка заявила про себе

logo

У парку імені Мершавцева мешканка Кривого Рогу організувала за підтримки БО «БТ «Мережа» Кривий Ріг» акцію.

Перформанс «Жіночі мрії та хвилювання статусу не мають» відбувся за ініціативи криворожанки, яка має ВІЛ-позитивний статус.

Наталія вийшла на площу біля фонтану з відкритим обличчям, вона тримала плакат із надписом «Я маю ВІЛ і потребую підтримки». Згодом до неї приєдннались представники різних професій з плакатами на підтримку ВІЛ+ жінок.

Олексій Вітряк, інфекціоніст 8-ї лікарні, що працює у кабінеті Довіри, розповідає, що люди, які мають ВІЛ-позитивний статус часто стають жертвами людської неуважності та необізнаності.

Зі свого боку чоловік намагається привертати увагу до проблеми та розповідати хворим і їхнім родичам, що ВІЛ — це не вирок. А людям, які чомусь цураються тих, кого зачепив вірус, доводиться розповідати, що спілкування із такими людьми не є небезпечним.


Читайте також: жизнь Че. Откровенная история Егора Пасько. Я – ВИЧ-инфицирован

Дарина, дочка Наталії розповідає, що наважитись на таку акцію мама вирішила сама: «Мама хоче допомогти і іншим людям. Щоб вони не боялись, не комплексували».

Наталія набула статусу ВІЛ-позитивної людини через чоловіка, що займався наркотиками. Завагітнівши від нього, жінка вирішила залишити дитину. Син народився також із позитивним статусом. Тим не менше, хлопчик живе повноцінним життям, як і його здорові двоє сестер і старший брат.

Відповідно до чинного законодавства, ВІЛ-позитивна жінка має право всиновлювати дитину. Тож у родині пані Наталі є ще одна дитина. Хлопчик також має вірус імунодефіциту людини.

Але в родині, говорить Дарина, ніколи на подібних речах не акцентували увагу.

Сергій Сокуренко, капрал поліції, говорить, що вони зі своїми колегами готові захищати усіх громадян — незалежно від статусів.

Сама ж ініціаторка акції, ВІЛ-позитивна Наталія, розповідає, що дуже вражена людьми, які підходили обіймати її. Адже вона налаштовувалась саме на це. Хоча протягом 30-ти хвилин акції кількадесят криворіжців підійшли до Наталії, та її друзів — юриста, полісмена, психолога, доньки, подруги — більшість городян все ще проходять повз людей, які сміливо заявляють по свій ВІЛ-позитивний статус, помилково вважаючи, що можуть заразить в результаті побутового контакту.