Скульптура сокола та найдовший ланцюг. У Дніпрі розпочався «KOVAL FEST»

logo

У Дніпрі розпочався фестиваль «KOVAL FEST», приурочений до Дня захисників та захисниць України. Він проходить на Фестивальному причалі. За словами організаторів, захід відбувається у місті вже вчетверте та має на меті популяризацію ковальського мистецтва. Цьогоріч під час фестивалю мають встановити новий рекорд України.

Фестиваль ковальського мистецтва «KOVAL FEST» розпочався з виконання Гімну України на ковадлах.

Скульптура сокола та найдовший ланцюг. У Дніпрі розпочався «KOVAL FEST»Юлія Трофімова/Суспільне Дніпро

До участі на фестивалі запросили понад 60 ковалів з усієї країни. Павло Лещенко приїхав з Кременчука, він займається ковальством вже більше двадцяти років.

“Тут і романтика одночасно, і повинен бути і творцем, і художником, і митцем. Все одразу, це не лише метал. Зараз таке життя, що повинна бути якась віддушина. Приносить задоволення і для себе, і для людей. Це як хобі”, — говорить учасник «KOVAL FEST».

Скульптура сокола та найдовший ланцюг. У Дніпрі розпочався «KOVAL FEST»Суспільне Дніпро

До участі на фестивалі запросили 60 ковалів з усієї країни

Відвідувачі фестивалю також змогли спробувати себе у ролі ковалів. Олена Ларіонова викувала металеву прикрасу, каже: робити це насправді не так важко, як їй спершу здавалося.

“Я взагалі архітектор за освітою, увесь час творю та малюю. А тут дозволяють робити такі цікаві речі, які дійсно гідно виглядають та гідні захоплення. І мені весь час хочеться зробити щось нове. Душа радіє, серце щасливе, в очах сяйво”, — розповіла жінка.

Організатор фестивалю Коваль Талісман розповідає: цьогоріч темою заходу є “Постапокаліпсис”. Крім того, на фестивалі представили нову скульптуру, яку пізніше встановлять у міському просторі.

“Мене попросили зробити начерки житловому масиву “Сокіл”, і ми зробили отаку скульптуру “Сокіл надихає”. Сокіл стосується фестивалю, адже багато його видів вимирають. Є така задача у спілки — зробити металеву історію Дніпра. Не розподілити усі фігури в одному місці, а розподілити їх по районам, щоб кожен район мав свою особливу фігуру, яка буде підкреслювати те місце, де вона знаходиться”, — каже Коваль Талісман.

Скульптура сокола та найдовший ланцюг. У Дніпрі розпочався «KOVAL FEST»Юлія Трофімова/Суспільне Дніпро

На фестивалі представили скульптуру сокола, яку пізніше встановлять у міському просторі

За словами організатора, над скульптурою працювали близько двох місяців. Крім того, відвідувачі заходу можуть долучитися до особливої активності — кування найдовшого ланцюга, який претендуватиме на рекорд України. 15 жовтня за допомогою цього ланцюга фігуру птаха символічно звільнять з клітки. Фестиваль триватиме по 16 жовтня.

— Двоє ковалів працюють в єдиній діючій в Україні водяній кузні

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро