Скільки країна заробляє на митному конфіскаті

logo

Скільки країна заробляє на митному конфіскаті

За пів 2016 року митна служба Дніпропетровщини підчас реалізації конфіскованого майна внесла до бюджету держави всього 13 738 гривень, що в сотні разів менше порівняно з минулим роком. Про це повідомила головний державний інспектор відділу бухгалтерського обліку та звітності управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності Віталіна Мілянець на прес-конференції у «ДніпроПост», передає Дніпроград.

Згідно з законом України конфісковане митною службою майно відповідним рішенням суду підлягає реалізації на електронних торгах. Завдяки чому митна служба, передаючи до органів державної виконавчої служби конфіскований товар, при його продажі, отримує кошти, які направляє на сплату податків за роботу з товарообігом. Відтак протягом року на рахунок митниці від реалізації конфіскованого майна органами ДВС надійшло цілих 13 738 гривень, які в подальшому було перераховано до бюджету України.

Зазначимо, що станом на початок 2016 року залишок конфіскованого майна, переданого органам державної виконавчої служби для подальшого розпорядження, було оцінено на суму 1 300 753 гривні, а вже за третій квартал поточного року державним виконавцем описано майно на загальну суму 43 238 гривень. На теперішній час залишок конфіскованого майна  переданого органам ДВС  складає 898 351 грн

«У зв’язку з тим, що під конфіскацію зазвичай потрапляє нестандартний товар: автомобільні перемикачі, плівка, спеціалізоване обладнання — його реалізувати досить тяжко», — говорить завідувач сектору складського обліку Дніпропетровської митниці ДФС Галина Плетенець.

Від так сума надходжень за пів 2016 в сотні разів менша за минулий рік, коли надходження від реалізації склали близько 2 мільйонів гривень. Реалізовувати, говорить Галина Плетенець, тяжко не тільки спеціалізований товар, а й, наприклад, автомобілі, ціна, яких, через перерахунок з урахуванням податків, перевищує ринкову.

«Існує дуже погана тенденція, коли, здавалось б, якщо авто старіше, ціна його повинна бути нижча, а з огляду на чинний закон, з часом акцизна ціна на авто підіймається», — розповідає Галина Плетенець.

Що відбувається з таким невідгінним товаром розповідає Віталіна Мілянець:

«Не проданий вчасно конфіскат доводиться безоплатно передавати, або направляти на переробку. Саме безоплатна передача здійснюється лише державним органам. Наприклад, нещодавно дитячий, одяг, який не будо реалізовано в зазначений законом термін, було передано до дитячого будинку», — пояснює інспектор відділу бухгалтерського обліку та звітності управління фінансування.

А на непродані автомолілі зазвичай чекає переробка, говорить завідувач сектору складського обліку Дніпропетровської митниці ДФС Галина Плетенець.

Також вона повідомила, що державні органи не мають ніякого відношення до магазинів під назвою «Конфіскат» тощо.

«Законом передбачено, що органи ДВС реалізовують конфісковане майно лише на електронному сайті. Підприємці звичайно можуть купляти цей товар там і потім продавати», — додає Галина Плетенець.

Автор: Аврелія БЕНКЕТ